Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 16czerwca 2024 r.

 
1. Dzisiaj XI Niedziela Zwykła. O godz. 17.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza święta.
2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00, po Mszy świętej Litania do Serca Pana Jezusa. W Czarnej Dolnej Msza święta w piątek o godz. 18.00.
3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a po niej Msza święta o godz. 18.00.
4. W piątek – 21 czerwca zakończenie Roku Szkolnego 2022/2023. Msza święta na zakończenie Roku Szkolnego odbędzie się w piątek 21 czerwca o godz. 08.00. W piątek od godz. 07.30 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
5. W sobotę – 22 czerwca zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Zapraszamy na to Nabożeństwo czcicieli Św. Rity.
6. W przyszły poniedziałek – 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Michniowcu – Dzień Odpustu. Msza święta odpustowa połączona z procesją zostaje przeniesiona na przyszłą niedzielę na godz. 11.30. Msza święte w przyszłą niedzielę według porządku parafialnego, tylko Msza święta w Lipiu zostanie odprawiona o godz. 10.00, a w Michniowcu Msza święta odpustowa o godz. 11.30.
7. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: panią Wioletę Kończuk, Anetę Zbozień, Katarzynę Skiba, Ewę Skiba, Agatę Pupek i Piotra Bałajewicz. Bardzo prosimy także te rodziny o przygotowanie obejścia przy ołtarzu polowym i samego ołtarza do Uroczystości świętej Rity / zmycie podłogi, odkurzenie, koszenie trawy, rozłożenie ławek i złożenie po Nabożeństwie/. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
8. Słowa szczerego podziękowania składamy wszystkim, którzy w tym tygodniu pracowali przy wylewaniu betonu pod figurę świętego Floriana i pod barierkę. Dziękujemy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali w ogrodzie. Dziękujemy strażakom. Jesteśmy bardzo wdzięczni i ze swojej strony składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać. Została już zakupiona figura św. Floriana. W najbliższym czasie zostanie ustawiona na postumencie, który zostanie obłożony kamieniem. Nie byłoby to wszystko możliwe gdyby nieskładane ofiary Was parafian i pielgrzymów. Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy wspierają prace w Ogrodzie Świętej Rity przez składane ofiary.
9. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.