Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła 09czerwca 2024 r.

 
1. Dzisiaj X Niedziela Zwykła. Msze święte według porządku parafialnego. O godz. 17.40 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa. O godz. 18.00 Msza święta.
2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00, po Mszy świętej Litania do Serca Pana Jezusa. W Czarnej Dolnej Msza święta w piątek o godz. 18.00.
3. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, a po niej Msza święta o godz. 18.00.
4. Na środku jednego ze stawów ma stanąć figura świętego Floriana patrona Strażaków, jako wyraz podziękowania za ich pracę i poświęcenie w naszej parafii i by ich Patron czuwał nad nimi. Słowa szczerego podziękowania składamy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym pracowali przy osadzaniu kręgów betonowych pod figurę świętego Floriana. Dziękujemy panu Krzemieniowi za pomoc i użyczenie dźwigu. Dziękujemy także wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu pracowali w ogrodzie przy układaniu kamienia i panu za pomoc koparką. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i ze swojej strony składamy im serdeczne Bóg zapłać. W dniu jutrzejszym zwracam się z prośbą do strażaków, którzy dysponują czasem, byśmy mogli zalać betonem kręgi pod figurę i kotwy pod ogrodzenie zabezpieczające przy skarpie. Zapraszam na godz. 8.30.
5. Ponawiamy prośbę do odpowiedzialnych za Róże Różańcowe o zrobienie list osób należących do poszczególnych Róż Różańcowych. Bóg zapłać.
6. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać składamy sprzątającym w tygodniu minionym. Do sprzątania na ten tydzień prosimy panią Krystynę Lubaczewską, LeeAnn Dudkę i Elżbietę Bojko. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
7. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
8. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
9. Ogłoszenie /tylko kościół parafialny/ – Sołtys sołectwa Czarna Górna informuje mieszkańców o zebraniu wiejskim, które odbędzie się w dniu 11.06.2024 r. /wtorek/ w Gminnym Domu Kultury w Czarnej o godz. 18.30. Tematem zebrania będzie omówienie bieżących spraw sołectwa. W zebraniu uczestniczyć będzie wójt Gminy Czarna.