Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła 02czerwca 2024 r.

 
1. Dzisiaj IX Niedziela Zwykła. O godz. 17.40 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Zmiana Tajemnic Różańcowych. Dzisiejsza niedziela jest I Niedzielą miesiąca czerwca. Jest to Niedziela Adoracyjna. O godz. 18.00 Msza święta. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Codziennie do czwartku Msza święta o godz. 18.00 połączona z procesją.
3. W środę wyjątkowo Spotkanie Akcji Katolickiej po Mszy świętej
4. W czwartek – zakończenie oktawy Bożego Ciała, poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci (godz. 18.00).
5. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Codziennie po każdej Mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 18.00 Litania do Serca Jezusowego.
6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uroczysta Msza święta o godz. 18.00 w tym dniu w kapliczce NSPJ w kierunku Czarnej Dolnej. Nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu nie ma Mszy świętej w kościele parafialnym i w Czarnej Dolnej. Zapraszamy na Uroczystą Mszę świętą do Kapliczki p.w. Serca Jezusowego. W czasie uroczystej Mszy świętej zostaną poświęcone 3 obrazy Najśw. Serca Pana Jezusa, które będą nawiedzały nasze domy. Na tę Uroczystość zapraszamy rodziny z pierwszych domów Rabego /od Hoszowa/, Bystrego /od rodziny Brach/ i Czarnej Dolnej /od rodziny Rzeszowskich/. Zostaną im przekazane obrazy wraz z modlitewnikami do modlitwy podczas peregrynacji w domach. W kolejnym dniu obraz odbiera następna rodzina. Zachęcamy rodziny do modlitwy wspólnej przy Obrazie Najświętszego Serca Pana Jezusa.
7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi.
8. W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca.
9. W I Piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź w I Piątek: Michniowiec i Rabe – godz. 15.00, Lipie i Żłobek – godz. 15.45, kościół parafialny i Czarna Dolna – godz. 16.30. Nabożeństwa do Serca Jezusowego z udzieleniem Komunii Świętej.
10. Słowa szczerego podziękowania składamy wszystkim, którzy w ostatnim tygodniu i w dniu wczorajszym zaangażowali się w prace w Ogrodzie Świętej Rity /ponad 40 osób z całej parafii/. Jesteśmy im bardzo wdzięczni i ze swojej strony składamy im serdeczne Bóg zapłać. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu udało się wszystkie prace porządkowe zrobić. Dziękujemy za Wasz trud i poświęcony czas.
11. Na środku jednego ze stawów ma stanąć figura świętego Floriana patrona Strażaków, jako wyraz podziękowania za ich pracę i poświęcenie w naszej parafii i by ich Patron czuwał nad nimi. Figura została już zamówiona. Po rozmowach z naszymi strażakami planujemy na najbliższą sobotę prace związane z osadzaniem kręgów pod figurę. Jeżeli ktoś z mężczyzn dysponowałby czasem to zapraszam na sobotę na 9.00.
12. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać składamy sprzątającym w tygodniu minionym. Do sprzątania na ten tydzień prosimy panią Małgorzatę Płocica, Iwonę Panek i Elżbietę Świszcz – Czernatowicz. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
13. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
14. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.