Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego 19 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu…”. O godz. 15.30 Majówka, a następnie o 16.00 Msza święta
2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.30 Dzieci klasy IV Szkoły Podstawowej będą przeżywać swoją rocznicę I Komunii Świętej.
3. Jutro – poniedziałek 20 maja, święto NMP Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świątek. Porządek Mszy świętych:
Rabe i Michniowiec: godz. 15.30; Żłobek i Lipie: godz. 16.30 i Czarna Dolna: 18.00; Kościół Parafialny godz. 18.00. Nabożeństwo Majowe w kościele parafialnym o godz. 17.40.
4. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00.
5. W środę – 22 maja Uroczyste Wspomnienie Świętej Rity. Msza święta Odpustowa zostanie odprawiona, jeżeli będzie sprzyjająca pogoda na ołtarzu polowym. Zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Mszy świętej będzie przewodniczył Ksiądz Profesor Biblista Stanisław Haręzga. Zapraszamy na to Nabożeństwo czcicieli Św. Rity. Nabożeństwo odbędzie się na Ołtarzu Polowym, dlatego też zapraszamy na to nabożeństwo wszystkich wiernych i pielgrzymów. Litania do Matki Najświętszej zostanie odśpiewania przed Nabożeństwem o godz. 16.40.
6. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, o godz. 18.00 Nabożeństwo Majowe, a następnie Eucharystia.
7. Porządek Nabożeństw Majowych:
Niedziela i święta: Kościół parafialny godz. 15.30, kościoły filialne po Mszy świętej.
W dni powszednie:
Kościół parafialny: Msza święta i Nabożeństwo Majowe godz. 18.00
Kościoły Filialne:
-Czarna Dolna – piątek – Msza święta o godz. 17.00, następnie Majówka, w pozostałe dni tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
-Rabe –w dni powszednie tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
– Żłobek – wtorek- Msza święta o godz. 17.00, następnie Majówka, w pozostałe dni tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
– Michniowiec – środa – cały tydzień Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
– Lipie – czwartek – Msza święta o godz. 17.00, następnie Majówka, w pozostałe dni tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie.
Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych wszystkich parafian.
8. Przyszła Niedziela /26 maja/ jest Niedzielą Trójcy Przenajświętszej.
9. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać składamy rodzicom dzieci klasy IV za sprzątanie kościoła, za dbałość o świątynię i za koszenie trawy. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy panie Hebda, Bucior, Adamowicz, Brygoła, Koniewicka i Makowska. Bardzo prosimy ich także o przygotowanie ołtarza polowego /kurze, zmycie podłogi i odkurzenie, rozłożenie ławek i złożenie po Uroczystości ku czci świętej Rity. W kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
10. Dziękuję wszystkim, którzy w ostatnim czasie pracowali w ogrodzie świętej Rity, dziękuję im za posadzenie drzewek. Bóg zapłać!
11. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
12. Zachęcamy do czytania pism katolickich /Gość Niedzielny i Niedziela/.