Ogłoszenia duszpasterskie – Trójca Święta 26 maja 2024 r.

1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. O godz. 15.30 Majówka, a następnie o 16.00 Msza święta. Dzisiaj Dzień Matki 26.05 /modlimy się za wszystkie Mamy – za żyjące o błogosławieństwo Boże w życiu, a dla zmarłych o radość Nieba/
2. Msze święte w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00.
3. Porządek Nabożeństw Majowych:
Niedziela i święta: Kościół parafialny godz. 15.30, kościoły filialne po Mszy świętej.
W dni powszednie:
Kościół parafialny: Msza święta i Nabożeństwo Majowe godz. 18.00
Kościoły Filialne:
-Czarna Dolna – piątek – Msza święta o godz. 17.00, następnie Majówka, w pozostałe dni tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
-Rabe –w dni powszednie tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
– Żłobek – wtorek- Msza święta o godz. 17.00, następnie Majówka, w pozostałe dni tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
– Michniowiec – środa – cały tydzień Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie
– Lipie – w dni powszednie tygodnia Majówka o godz. 17.00 – sami parafianie.
Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach majowych wszystkich parafian.
4. W kościele parafialnym Msza święta i Majówka o godz. 18.00, w kościołach filialnych sami parafianie Majówka o godz. 17.00
5. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (30.05).
Główna Msza święta o godz. 11.00, a po niej Wystawienie Najświętszego Sakramentu, uroczysta procesja do czterech ołtarzy w kierunku Szkoły. O przygotowanie ołtarzy proszeni są: Ołtarz I (przy parkingu) – Mieszkańcy Rabego, Ołtarz II (przy domu rodziny Steciuk) – Mieszkańcy Żłobka, Ołtarz III (przy domu rodziny Dorożańskich) – rodzice dzieci I komunijnych /pierwsza połowa/ i Ołtarz IV (przy kościele) – rodzice dzieci I Komunijnych /druga połowa/ Porządek Mszy świętych: Kościół parafialny: 7.00 i 11.00; Czarna Dolna: 7.00; Rabe i Michniowiec: 8.30; Lipie i Żłobek: 9.30. Bardzo prosimy wszystkich mieszkających wzdłuż drogi procesyjnej o uporządkowanie obejść przy drodze i wszystkich odpowiedzialnych za drogę i chodnik o porządki. Prosimy naszą Straż o obstawienie Uroczystości (baldachim, zabezpieczenie drogi w czasie procesji), młodzież żeńską do niesienia obrazów, czy młodzież do niesienia chorągwi, dziewczynki do sypania kwiatów, również dziewczynki I Komunijne, chłopców do dzwonienia dzwoneczkami. Wszystkim z góry dziękuję.
6. W piątek rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Msze święte i procesje o godz. 18.00. w piątek ze względu na oktawę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Ks. Abp Adam Szal.
7. W tym tygodniu wypada i I sobota miesiąca czerwca /Nowenna do Matki Bożej Opatrzności/.
8. Od soboty rozpoczynamy miesiąc czerwiec. Codziennie po każdej Mszy świętej w kościele parafialnym o godz. 18.00 Litania do Serca Jezusowego.
9. Przyszła niedziela /2.06/ jest I Niedziela miesiąca czerwca. Niedziela Adoracyjna. Następuje zmiana odprawiania Mszy świętej popołudniowej w niedziele na godz. 18.00 do końca września. O godz. 17.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 18.00 Eucharystia.
10. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać składamy sprzątającym w tygodniu minionym. |Dziękujemy im za przygotowanie ołtarza, kościoła i obejścia do Uroczystości ku czci Świętej Rity. Do sprzątania na ten tydzień prosimy panią Teresę Płocica, Krzysztofa Bojko i Bogdana Bojko. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
11. Słowa szczerego podziękowania składam wszystkim, którzy w dniu wczorajszym zaangażowali się w prace w Ogrodzie Świętej Rity /30 osób/. Ze swojej strony składam im serdeczne Bóg zapłać. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu udało się wiele prac z kamieniem i stawami zrobić. Gdyby ktoś z parafian dysponował czasem w najbliższą sobotę to bardzo zapraszam na 8.30 ogarnęlibyśmy już porządkowo cały ogród. Jeszcze raz bardzo dziękuję za prace.
12. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
13. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.