Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła Rok„B” 11 lutego 2024 r.

 
1. Dzisiaj przypada VI Niedziela Zwykła – 11 lutego wspominamy Matkę Bożą z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Zachęcamy do modlitwy w intencji wszystkich chorych i okazywania im chrześcijańskiej miłości. Msza święta popołudniowa o godz. 16.00.
2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość w naszym narodzie. Zachęcamy do abstynencji, wspólnej modlitwy o trzeźwość dla uzależnionych i ich rodzin.
3. Msze święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia już o godz. 17.30.
4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post, uczynki miłosierne względem bliźniego przygotowujemy się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy (szczegóły Kalendarz). Porządek Mszy świętych: Kościół Parafialny – godz. 08.30 i 17.30, Rabe i Michniowiec – godz. 15.00; Żłobek i Lipie – godz. 16.00 i Czarna Dolna – godz. 17.30. Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk. Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
5. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
6. Droga Krzyżowa w tym tygodniu: Michniowiec i Rabe – czwartek godz. 15.30; Żłobek i Lipie – czwartek godz. 16.15: Czarna Dolna – piątek godz. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza święta: kościół parafialny – piątek godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.30 Msza święta.
7. Gorzkie Żale w naszej parafii: Kościoły filialne po niedzielnych Mszach Świętych; Kościół Parafialny – Niedziela godz. 15.15 (o godz. 16.00 – Msza święta). Taca z Gorzkich Żali w kościele parafialnym przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
8. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: pana Henryka Bińkowskiego, Marianne Kaźmierczak i Józefa Bem. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki..
9. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i na ogrzewanie świątyni.