Ogłoszenia duszpasterskie – XXV Niedziela Zwykła 18września 2022 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest XXV Niedzielą Okresu Zwykłego. Dzisiaj składka na Archidiecezjalne Radio Fara – Bóg zapłać za ofiary.
 2. Dzisiejszej niedzieli (18.09) przeżywamy w naszej parafii Dożynki Gminne. Uroczysta Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 14.00. Nie będzie już dzisiaj Mszy świętej o godz. 18.00. Po Mszy świętej dalsza część programu w Gminnym Domu Kultury w Czarnej Górnej.
 3. Dzisiaj 18 września wspominamy św. Stanisława Kostkę patrona dzieci i młodzieży. Rozpoczyna się także Rok duszpasterski. Zapraszamy na Mszę świętą na godz. 11.30 dzieci i młodzież. Będziemy modlić się w ich intencji. Uroczystość ta rozpocznie także formację młodzieży klas VI, VII i VIII przed Bierzmowaniem. Zapraszamy młodzież na spotkanie początek godz. 11.30.
 4. W tygodniu Msze święte w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.00. W środę Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 5. W czwartek – 22 września zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Nabożeństwu będzie przewodniczył i kazanie wygłosi ksiądz Rafał Kapuściński. Zapraszamy na to Nabożeństwo czcicieli Św. Rity.
 6. Zachęcamy do uczestniczenia w Grupach Parafialnych – Akcja Katolicka (I czwartki miesiąca), spotkania KSM-u, na które to spotkania zapraszamy naszą młodzież – szkoła średnia – piątek po Mszy świętej, szkoła podstawowa sobota po Mszy świętej, schola -na którą zapraszamy dziewczyny ze szkoły podstawowej. Zapraszamy na próbę w najbliższa sobotę na godz. 10.00, ministranci – zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i młodzież do służenia. Ministrantów.
 7. 29 września wspominamy Świętych Archaniołów Michała Gabriela i Rafała. W Bystrem zostanie odprawiona Uroczysta Msza święta o godz. 16.30.
 8. Sprzątanie kościoła – Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym w tym roku za organizację świąt i uroczystości za porządki i przygotowanie kościoła, obejścia wokół niego, ołtarza polowego i plebanii do Uroczystości Odpustowej. Za wszelkie przejawy dobra i zaangażowania – Bóg im zapłać! O sprzątanie w kościele parafialnym prosimy: panią Antoninę Tetera, Zenobię Rusin i Urszulę Paszkowską. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 9. Dziękujemy panom za ich poświęcony czas i pracę przy przygotowaniu podłoża pod garaże w ostatnim czasie. Bóg im zapłać za pracę.
 10. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 11. Pielgrzymka Róż Żywego Różańca odbędzie się w tym roku 1 października w sobotę w Przysietnicy. Zachęcamy do udziału.
 12. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i na ogród świętej Rity.
 13. Zapowiedzi: Tomasz Łukasz Chorzępa, zamieszkały Łańcut, parafia Świętego Józefa- Łańcut i Dagmara Maria Steciuk zamieszkała Czarna Górna parafia Czarna zap. III.