post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu Rok „A” 22 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiaj – IV Niedziela Adwentu. Na stoliku za ławkami można nabyć jeszcze opłatki. O godz. 16.00 Msza święta. Dzisiaj – 22 grudnia zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Zapraszamy na to Nabożeństwo czcicieli Św. Rity. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. Chorych odwiedzimy jutro 23 grudnia od godz. 9.00. Msza święta roratnia w poniedziałek o godz. 17.00.
 3. We wtorek – 24 grudnia Dzień Imienin Ks. Abpa Adama Szala. Modlimy się w Jego intencji.
 4. We wtorek –24 grudnia – Dzień Wigilii – dzień oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza święta roratnia o godz. 6.00.
 5. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego Stołu. Rozpocznijmy wspólną modlitwą, przeczytaniem Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, dzielmy się opłatkiem, śpiewajmy kolędy. Nie stawiajmy na stole wigilijnym alkoholu.
 6. O północy w kościele parafialnym – Pasterka. W pozostałych kościołach:

Rabe i Michniowiec – godz. 21.30; Żłobek i Lipie – godz. 22.30; Parafia i Czarna Dolna – godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Życia.

 1. We wtorek 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. W środę 26.12 Święto św. Szczepana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 3. Składamy słowa szczerego podziękowania za wszelkie dary żywnościowe wszystkim, którzy je składali dla potrzebujących. Dziękujemy także właścicielom i pracownikom Delikatesów Hitpol i Centrum za pomoc w organizowaniu zbiorki żywności dla osób potrzebujących. Bóg zapłać!
 4. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. Dziękujemy odpowiedzialnym w tym roku za przygotowanie dekoracji na Święta Bożego Narodzenia. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Darię Glińską, Zofię Nowak i Stanisławę Pikuła. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 5. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania. Podwójne numery świąteczne.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła, ogrzewanie świątyni i zakup pola.
 7. Szczegółowe ogłoszenia zostaną podane w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Comments are closed.