post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła 16 września 2018 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą środków społecznego przekazu. Taca przeznaczona jest na nasze Radio Fara – Bóg zapłać za ofiary. Msza święta popołudniowa o godz. 18.00.
 2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00. W Czarnej Dolnej Msza święta w piątek o godz. 17.00.
 3. We wtorek -18 września – Uroczystość Św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy do uczestnictwa w tej uroczystości młodzież i dzieci. Uroczystą Mszą świętą rozpoczynamy rok formacji w grupach parafialnych. Zachęcamy do zapisów chłopców na ministrantów, a dziewczynki do scholi, Oazy Dzieci Bożych. Prosimy rodziców, aby pomogli w tym dzieciom. Jednocześnie informujemy, że rozpoczął się rok formacyjny kandydatów do Bierzmowania. Spotkanie dla wszystkich roczników formacyjnych od VI klasy do III Gimnazjum rozpocznie się we wtorek Mszą świętą o godz. 18.00.
 4. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. W sobotę – 22 września zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Zapraszamy na to Nabożeństwo czcicieli Św. Rity.
 6. W przyszłą niedzielę – 23.09. 2018 roku serdecznie zapraszamy na obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę i 250-lecia Zawiązania Konfederacji Barskiej pod patronatem Marszałka Sejmu RP i Marszałka Województwa Podkarpackiego. Uroczystości odbędą się na przełęczy miedzy Rabem a Żłobkiem. Początek Uroczystości o godz. 12.45. Uroczysta Msza święta odbędzie się o godz. 13.30. Następnie dalsza część Uroczystości. Zapraszamy Wszystkich do wzięcia w niej udziału.
 7. Msze święte z tego względu ulegną zmianie (w przyszłą niedzielę):

Czarna Dolna: 8.00, Michniowiec: 9.30, Lipie: 11.00

Parafia: 7.30, 10.30 i 18.00, Rabe: 9.00, Żłobek – Uroczysta Msza na przełęczy o 13.30.

 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy; p. Halinę Łysyganicz, Krystynę Ulewicz, Janinę Mehal i Annę Myhal. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. Prasa Katolicka zachęcamy do czytania.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
 4. Składamy wszystkim serdeczne Bóg zapłać za ofiarę jaką złożyliście na chorą Jolantę Zapałowicz. Zebrano 5795 złotych. W najbliższy wtorek odbędzie się w Szkole Podstawowej w Czarnej Spotkanie z rodzicami. W czasie spotkania Dyrekcja Szkoły także organizuje zbiórkę pieniędzy na chorą Jolantę Zapałowicz .
 5. 11 września zmarł za granicą + Tomasz Steciuk. Termin pogrzebu zostanie podany w późniejszym terminie.
 6. Zapowiedzi: Adam Marek Mazurek zam. Lipie, par. Czarna i Iwona Elżbieta Gibała zam. Brzegi Dolne, par. Brzegi Dolne – zap. II.

Comments are closed.