post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkanocna 22 kwietnia 2018 r.

 1. Dzisiaj przypada Niedziela Dobrego Pasterza. Jednocześnie rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania do Służby w Kościele.
 2. Dzisiaj -22 kwietnia zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Świętej Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec z rozważaniami, odczytywanie próśb, Msza święta z kazaniem, której będzie przewodniczył ksiądz Jacek Dżoń , poświęcenie róż, ucałowanie relikwii. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli świętej Rity. Nie będzie z tej racji Mszy świętej o godz. 16.00.
 3. Jutro -23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha Patrona Polski.
 4. W środę – 25 kwietnia Świętego Marka. O godz. 17.00 w kościele w Bystrem Msza święta o urodzaje na którą serdecznie już dzisiaj wszystkich zapraszamy. Dlatego w kościele parafialnym Msza święta o godz. 7.00.
 5. Msze święte w ciągu tygodnia w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.00, za wyjątkiem wspomnianej środy. W Czarnej Dolnej w piątek o godz. 18.00.
 6. W czwartek o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
 7. Porządek Spotkań w tym tygodniu:

- W tym tygodniu Spotkania Formacyjne dla Młodzieży rozpoczynają się Eucharystią o godz. 18.00, a następnie Spotkanie:

Wtorek – klasa VII, czwartek – klasa II Gimnazjum, piątek – klasa III Gimnazjum.

- piątek przed Msza świętą Oaza Dzieci Bożych.

 1. Od 1 do 3 maja w naszej parafii rozpoczynamy Rekolekcje Maryjne. 3 Maja na zakończenie rekolekcji o godz. 16.00 w czasie Nabożeństwa Majowego pierwszej rodzinie z Czarnej zostanie przekazana ikona Matki Bożej Opatrzności, która będzie peregrynowała po domach naszej parafii. Szczegóły co do rekolekcji i peregrynacji zostaną podane w przyszłą niedzielę.
 2. Słowa podziękowania kieruję pod adresem tych rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do Bierzmowania, którzy pracowali w dniu wczorajszym przy rozbiórce płotu, matkom za porządki w Sali nad garażami i młodzieży która także wczoraj pomagała w tej pracy. Dziękuję panu Marcinowi Rogackiemu Kierownikowi komunalki za użyczenie koparki do tych prac.
 3. Plac jest przygotowany pod budowę ołtarza polowego, z którego budową ruszamy niebawem i zagospodarowaniem obejścia. Na ten cel można złożyć ofiarę w kopercie podpisaną przez kolejne niedziele.
 4. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: panią Alicje Miesiączek, Marie Gęborys i Barbarę Kukla. Sprzątanie w kościołach filialnych według kolejki.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii i kościoła.
 6. Czasopisma Niedziela, Gość Niedzielny –zachęcamy do nabycia.
 7. Zapowiedzi:
 1. Rafał Jan Obuch s. Edwarda i Barbary Czaja zam. Ropienka 48/1, par. Ropienka i Edyta Anna Conio c. Zbigniewa i Agaty Marcis zam. Czarna Dolna 23, par. Czarna zap. III.
 2. Mariusz Stefan Leszczyński s. Zbigniewa i Franciszki Banach zam. Czarna Górna 47 par. Czarna i Marta Daria Faber c. Adama i Katarzyny Noworol zam. Czarna Górna 96A/2 par. Czarna. Zap. III.

Comments are closed.