post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018 r

 1. VI Niedziela Zwykła. Dzisiaj, 11 lutego jednocześnie wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych okazując im chrześcijańską miłość. W czasie Mszy świętych niedzielnych modlimy się za wszystkich chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii. Jednocześnie prosimy chorych o ofiarowanie swych krzyży w intencji naszej ojczyzny. O 16.00 Msza Święta popołudniowa.
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o trzeźwość w naszym narodzie. Zachęcamy do abstynencji, do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny.
 3. Msze święte w tym tygodniu o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post, uczynki miłosierne względem bliźniego przygotowujemy się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W Środę Popielcową obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy. Porządek Mszy świętych:

Kościół Parafialny – godz.: 10.00 i 17.30; Rabe i Michniowiec – godz.: 15.00

Żłobek i Lipie – godz.: 16.00; Czarna Dolna – godz.: 17.30

Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk. Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 1. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Michniowiec i Rabe – czwartek godz.: 15.30; Żłobek i Lipie – czwartek godz.: 16.15

Parafia i Czarna Dolna – piątek godz.: 17.00. Rozważania drogi Krzyżowej w kościele parafialnym i Czarnej Dolnej przygotują Róże Różańcowe.

 1. W czwartek od godz. 17.00 do 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 Msza święta.
 2. Gorzkie Żale w naszej parafii:

Kościoły filialne po niedzielnych Mszach świętych

 1. Kościół parafialny – Niedziela godz.: 15.15 ( o godz.:16- Msza święta). Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.
 2. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy p. Elżbietę Bojko, Wioletę Kończuk i Anetę Zbozień. W kościołach filialnych sprzątanie wg. wyznaczonej kolejki.
 3. Czasopisma katolickiezachęcamy do czytania.
 4. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii, kościoła czy na rzecz opłacenia wycinki drzew. Wycięto drzewa, wokół kościoła, które zagrażały bezpieczeństwu czy życiu ludzkiemu. Słowa podziękowania kierujemy pod adresem panów Władysława Dyrdy, Sylwestra Sopla, Waldemara Kiresztury, Bronisława i Macieja Rychtarczyk, którzy pomagali ekipie przy wycince tych drzew. Bóg zapłać!

 

 

Comments are closed.