Archiwum: Bez kategorii

Ogłoszenia duszpasterskie – XI Niedziela Zwykła 10 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiaj Msza święta popołudniowa o godz. 18.00. O godz. 17.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00, za wyjątkiem piątku.
 3. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. W piątek22 czerwca zwyczajem comiesięcznym w tym dniu – Nabożeństwo do Świętej Rity. O godz. 17.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż, ucałowanie relikwii. Przewodniczy ksiądz Roman Kocaj – były wikariusz naszej parafii. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli świętej Rity.
 5. W piątek zakończenie Roku szkolnego 2017/2018. Msza święta dla uczniów naszej szkoły zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 8.00. Przed Mszą świętą okazja dla uczniów do spowiedzi.
 6. W niedzielę 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Michniowcu Odpust. Msza święta odpustowa połączona z procesją o godz. 11.30. Zapraszamy na Uroczystość Odpustową do Michniowca.

Porządek Mszy święty ulegnie zmianie: Czarna Dolna godz. 7.00, Lipie godz. 8.30, kościół parafialny: 7.30, 10.00 i 18.00, Rabe: 9.00, Żłobek: 10.00.

 1. Ogłoszenie dla Michniowca – bardzo prosimy o wykoszenie trawy w obejściu kościoła. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie świątyni do Uroczystości odpustowej.
 2. Spotkania

Klasa VII – spotkanie wtorek godz. 18.00

Klasa II Gimnazjum – spotkanie środa godz. 18.00

Akcja Katolicka – spotkanie czwartek po Mszy świętej.

 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tygodniu minionym. W kościele parafialnym do sprzątania p. Bożenę Płocką, Marie Tworzydło, Joannę Płucienniczak, i Monikę Zdanowicz. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. Czasopisma Niedziela, Gość Niedzielny –zachęcamy do nabycia.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Ogłoszenia duszpasterskie – X Niedziela Zwykła 10 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiaj Msza święta popołudniowa o godz. 18.00. O godz. 17.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
 2. Od środy uczniowie klasy III Gimnazjum z naszego Dekanatu przeżywają Nowennę przed Bierzmowaniem, które przyjmą w naszym kościele parafialnym w najbliższy czwartek – 14 czerwca o godz. 17.00 z rąk Księdza Arcybiskupa Adama Szala. Uczniowie klasy III Gimnazjum zobowiązani są do uczestnictwa w Nowennie przed Bierzmowaniem. We wtorek od 17.00 okazja do spowiedzi dla kandydatów do Bierzmowania, świadków, rodziny.
 3. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00, za wyjątkiem czwartku. W Czarnej Dolnej Msza święta w piątek o godz. 18.00.
 4. Porządek Spotkań w tym tygodniu:
 1. Spotkania dla młodzieży klasy III Gimnazjum przed Bierzmowaniem – poniedziałek i wtorek rozpoczęcie godz. 18.00 Eucharystią.
 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tygodniu minionym. W kościele parafialnym do sprzątania p. Marie Warta, Annę Chrobak i Lucynę Kaźmierczyk. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. Czasopisma Niedziela, Gość Niedzielny –zachęcamy do nabycia.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
 4. Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce zaprasza na II Diecezjalne Spotkanie Rodzin 17.06.2018 godz. 11.00. Zachęcamy do w tej uroczystości rodziny w imieniu ks. Bpa Stanisława Jamrozka i naszym. Możemy dla chętnych zorganizować wyjazd autokarowy, ewentualnie własnym transportem..

Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła 3 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą Miesiąca –Adoracyjną. Zmiana Tajemnic Różańcowych. O godz. 17.30 Nabożeństwo do NSPJ połączone z procesją Eucharystyczną, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie o 18.00 Msza święta.
 2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Zachęcamy do licznego udziału w procesjach eucharystycznych. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek; poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Msze święte codziennie o godz. 18.00.
 3. W Czarnej Dolnej Msza święta z poświęceniem ziół i kwiatów we czwartek o godz. 18.00.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. O godz. 18.00 zostanie odprawiona zamiast w kościele parafialnym Uroczysta Msza święta przy kapliczce pw. NSPJ w kierunki Czarnej Dolnej. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 6. Dzisiaj 3 czerwca odbywa VIII Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny. Jest on jedną z form walki o podstawowe prawo człowieka do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zapraszamy do udziału w Marszu dla życia i rodziny. Rozpocznie się on o godz. 11.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Na zakończenie Marszu przewidziany jest piknik rodzinny na rynku w Przemyślu i koncert zespołu Arka Noego.
 7. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Boże Ciało. Słowa podziękowania składamy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną, strażakom za ich zaangażowanie w Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim za jakikolwiek wkład, aby Uroczystość Bożego Ciała wypadła jak najlepiej.
 8. Porządek Spotkań w tym tygodniu:
 1. CZWARTEK godz. 18.00 –Spotkanie młodzieży klasy III Gimnazjum przed Bierzmowaniem. Rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędą się 8 i 9 czerwca (PIĄTEK I SOBOTA) – POLANA. Początek godz. 17.00.
 2. Od wtorku uczniowie klasy III Gimnazjum przeżywają Nowennę przed Bierzmowaniem, które przyjmą w naszym kościele parafialnym we czwartek 14 czerwca o godz. 17.00 z rąk Arcybiskupa Adama Szala. Uczniowie klasy III Gimnazjum zobowiązani są do uczestnictwa w Nowennie przed Bierzmowaniem
 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tygodniu minionym. W kościele parafialnym do sprzątania p. Katarzynę Chrebor, Janusza Matyję, Edwarda Leja i Bożenę Tomkiewicz. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. Czasopisma Niedziela, Gość Niedzielny –zachęcamy do nabycia.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła, na ołtarz polowy.