Archiwum: Bez kategorii

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła Rok „A” 19 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj przypada III Niedziela miesiąca. Msza święta popołudniowa o godz. 16.00. Składka w podpisanych kopertach na zakup pola. Bóg zapłać za ofiary.
 2. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu o godz. 17.00.
 3. W środę – 22 stycznia zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Nabożeństwu będzie przewodniczył ksiądz Mariusz Giemza. Zapraszamy na to Nabożeństwo wszystkich czcicieli Św. Rity.
 4. Dobiegła końca w naszej parafii Wizyta Duszpasterska – Kolęda. Składamy Wszystkim podziękowanie za życzliwe przyjęcie i ofiary składane z racji kolędy – „Bóg zapłać”. Chcemy podziękować Bogu za wiele przykładnych rodzin, za zgodę międzyludzką, za Wasze zaangażowanie w życie parafii i dbałość o nią wraz ze świątyniami. Modlimy się za tych, którzy muszą pracować na obczyźnie na utrzymanie swojej rodziny. Dostrzegaliśmy także w naszej parafii minusy życia wspólnotowego i parafialnego (brak praktyk niedzielnych Mszy świętych, nadużywanie alkoholu, życie bez sakramentu małżeństwa, a czasem niezgodę sąsiedzką). Wszystkich bierzemy pod opiekę modlitewną ufając, że Bóg pomoże im znaleźć właściwą drogę życia i da siły do wyjścia z nałogów. Jeżeli kogoś opuściliśmy, a chciałby abyśmy go odwiedzili z racji Kolędy można zgłosić w zachrystii.
 5. W sobotę 25.01 – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 6. W następną środę – 29 stycznia mija 5 – rocznica śmierci naszego +księdza proboszcza Andrzeja Majewskiego. Uroczysta Msza święta za +ks. Andrzeja połączona z modlitwami nad grobem zmarłego proboszcza odbędzie się o godzinie 16.00. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. Trwają ferie dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy ich do korzystania ze świetlicy parafialnej.
 8. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: panią Marię Bojko, Krzysztofa Bojko, Teresę Płocica i Małgorzatę Płocica. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła, ogrzewanie świątyni,

z racji Wizyty Duszpasterskiej.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Chrztu Pańskiego 12 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiaj – Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie Okresu Bożego Narodzenia. Kolędy jednak śpiewamy do 2 lutego. Msze święte do południa jak w każdą niedzielę. Po południu Msza święta o godz. 15.00, a następnie Dyrektor GDK oraz Klub Seniora w Czarnej serdecznie zapraszają na Jasełka oraz wspólne kolędowanie do Gminnego Domu Kultury w Czarnej na godz. 16:00.
 2. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu od wtorku do piątku włącznie o godz. 7.00, w sobotę o godz. 17.00
 3. Plan Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu:

Poniedziałek –13.01 od godz. 15.30 do godz. 21.00 Michniowiec (od Bystrego) i Rabe (od Hoszowa).

Wtorek – 14.01 – od godz. 15.30 Michniowiec i Rabe – dalsza część do końca.

Środa – 15.01 – od godz. 14.00 Czarna Dolna Bloki, a następnie jeden kapłan od kościoła (rodzina Sieńko), a drugi od końca Czarnej Dolnej

Czwartek – 16.01 – od godz. 15.00 Czarna Dolna – od kościoła w kierunku Czarnej Górnej i od rodziny Rzeszowskich w kierunku kościoła.

 1. W sobotę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 2. W przyszłą niedzielę wypada III Niedziela miesiąca. Składka w podpisanych kopertach na zakup pola. Bóg zapłać za ofiary.
 3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: panią Małgorzatę Makowską, Mieczysławę Koniewicką i Tadeusza Filipa. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła, ogrzewanie świątyni,

z racji Wizyty Duszpasterskiej.

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020 r.

 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Adoracyjną. Zmiana Tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym o godz. 15.45 Nabożeństwo, następnie zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 16.00 Msza święta. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 2. Jutro – 6 stycznia – przypada – Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. W czasie Mszy świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Msze święte jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na Misje.
 3. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu od wtorku do soboty o godz. 7.00.
 4. Plan Wizyty Duszpasterskiej w tym tygodniu:

Wtorek – 7.01 – od godz. 15.30 Czarna Górna od Czarnej Dolnej do szkoły (po obu stronach drogi

Środa – 8.01 – od godz. 15.30 Czarna Górna od Szkoły (po obu stronach do drogi głównej)

Czwartek – 9.01 – od godz. 15.30 Czarna Górna – jeden kapłan Centrum Czarnej, domy obok Strażnicy, strażnica; drugi kapłan – bloki przy stacji paliw

Piątek – 10.01 – od godz. 15.30 Czarna Górna – reszta domów za Stacją Paliw i Niedźwiedzia Górka

Sobota – 11.01 od godz. 9.30 jeden kapłan Żłobek od lasu, drugi kapłan Lipie od początkowych numerów.

 1. W przyszłą niedzielę – 12.01 przypada Święto Chrztu Pańskiego. Msze święte do południa jak w każdą niedzielę. Po południu Msza święta o godz. 15.00, a następnie Dyrektor GDK oraz Klub Seniora w Czarnej serdecznie zapraszają na Jasełka oraz wspólne kolędowanie do Gminnego Domu Kultury w Czarnej na godz. 16:00.
 2. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: panią Lidię Bucior, Marie Brygoła i Wandę Szyszka. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła, ogrzewanie świątyni, zakup pola i z racji Wizyty Duszpasterskiej.