Archiwum: Bez kategorii

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia 2020 r.

 1. Dzisiaj II Dzień Świąt Wielkanocnych. W kościele parafialnym nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. Dziękujemy Tym wszystkim parafianom, którzy w ostatnim czasie pomogli przy organizacji Liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać.
 3. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 18.00. Przez cały tydzień kościół będzie otwarty, abyśmy mieli możliwość do osobistej adoracji Chrystusa Eucharystycznego (od godz. 9.00 do godz. 18.00).
 5. W dalszym ciągu w związku z trwającą epidemią obowiązują przepisy

i rozporządzenia ministra zdrowia i Księdza Arcybiskupa do 19 kwietnia włącznie, co do uczestnictwa w nabożeństwach liturgicznych w kościołach.

 1. W środę przed Mszą święta nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, zaś w czwartek o godz. 17.00 Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
 2. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Msze święte według porządku parafialnego. W kościele parafialnym o godz. 15.40 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 Msza święta.
 3. Kancelaria Parafialna czynna tylko w razie konieczności i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (telefon: 605836145). Sprawy mniej ważne załatwiamy w późniejszym terminie).
 4. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. panią Marię Gęborys, Barbarę Kukla i Marzenę Zając.. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 5. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 6. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na rzecz parafii i kościoła.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.

Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

„Zawsze się radujcie. Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan. Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.” (1 Tes 5, 16-18)

Albo:

Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane.” (Mt 6, 31 ab.32b-33)

Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi: Módlmy się. Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi: Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Ojciec rodziny: Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Meki Pańskiej. 5 kwietnia 2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Msze święte we wszystkich kościołach według porządku parafialnego. O godz. 15.30 Gorzkie Żale, a o 16.00 Msza święta. Nie ma zmiany Tajemnic Różańcowych w tym miesiącu.
 2. Msze święte w kościele parafialnym w Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i w Wielką Środę o godz. 8.30 i 18.00. Do Wielkiej Środy włącznie kościół parafialny od Mszy świętej porannej do wieczornej będzie otwarty, aby umożliwić wiernym modlitwę i prywatną adorację Chrystusa Eucharystycznego w intencjach – ustanie epidemii koronowirusa i uchronienie nas i naszych rodzin od chorób i nieszczęść.
 3. Do środy włącznie w godzinach popołudniowych istnieje możliwość spowiedzi po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Okres Wielkanocny trwa do Trójcy Świętej. Tak, że ze spowiedzi będzie można skorzystać i w okresie wielkanocnym. Nie będzie odwiedzin chorych z okazji Świąt Wielkanocnych.
 4. W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00
 5. W Wielki Piątek Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18. W Wielki Piątek obowiązuje Post ścisły (ilościowy i jakościowy). Nie będzie w tym dniu Drogi Krzyżowej. (W Wielki Czwartek i Wielki Piątek – Kapłani sami sprawują Świętą Liturgię).
 6. Nie będzie Nabożeństw w Triduum Paschalnym w kościołach filialnych.
 7. Nie będzie w kościołach w Wielką Sobotę poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd błogosławieństwa znajduje się na stronie internetowej parafii. Błogosławieństwa dokonuje głowa rodziny przed rozpoczęciem posiłku.
 8. Nie będzie składania też żywności dla potrzebujących z racji świąt w tym roku.
 9. Liturgia Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) o godz. 19.00. Rozpoczyna się Liturgia w kościele. Może wziąć w niej udział przepisana liczba wiernych (5 osób).
 10. Nie wykonujemy dekoracji z Ciemnicy i Grobu Pańskiego z racji Triduum Paschalnego w żadnym kościele. Nie będzie straży grobowej, poświęcenia ognia. W kościele parafialnym jedynie będzie skromny Grób Pański na czas Wielkiej Soboty. Wystawiony Najświętszy Sakrament. Zachęcamy do prywatnej Adoracji Pana Jezusa w Grobie od godz. 7.00 rano do 19.00 z zachowaniem rozporządzenia, co do liczby wiernych.
 11. W Niedzielę Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Msza rezurekcyjna o godz. 6.00 i suma o godz. 11.00. nie będzie Mszy świętej już o godz. 16.00. Rabe godz. 8.00; Żłobek godz. 9.30; Michniowiec godz. 6.00; Lipie godz. 8.00, Czarna Dolna godz. 9.30. Nie będzie procesji rezurekcyjnych w kościołach. (Kwestię ilości osób mogących brać udział w Eucharystiach sprawowanych w Niedzielę Zmartwychwstania, rozstrzygną rozwiązania państwowe, które będę w tym dniu obowiązywać.)
 12. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy świętej o godz. 16.00.
 13. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.
 14. Prosimy stosować się do rozporządzenia naszego Księdza Arcybiskupa, co do uczestnictwa we Mszach świętych i innych praktykach religijnych. Jednocześnie zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień od poniedziałku do soboty. (Prosimy zapoznać się z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Adama Szala – strona internetowa parafii).
 15. Kancelaria Parafialna czynna tylko w razie konieczności i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (telefon: 605836145) . Sprawy mniej ważne załatwiamy w późniejszym terminie).
 16. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Renatę Zbozień, Dorotę Krynicką i Alicję Miesiączek. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 17. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 18. Bóg zapłać za Waszą ofiarność parafii i kościoła.