Bunt na pokładzie- rekolekcje dla rodziców.

plakat3

Drogi Rodzicu! Mamy dla Ciebie dobre informacje – jesteś dobrym rodzicem, masz prawo do błędów i jest Ktoś, kto to wszystko zaplanował, nawet bunt Twojego dziecka. Moment dojrzewania to czas, gdy młody człowiek rozpoczyna swoje życie. Zobacz, jak można sobie radzić z buntem nastolatka w różnych sytuacjach życiowych oraz naucz się mówić do swojego nastolatka tak, aby dotrzeć do jego świata.

Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Czarnej k. Ustrzyk Dolnych i Wspólnota „Mocni w Duchu” z Łodzi, zapraszają na jesienne rekolekcje dla rodziców nastolatków – „Bunt na pokładzie”.

Rekolekcje stawiają sobie za cel ułatwienie rodzicom zrozumienia świata dojrzewających nastolatków. „W okresie dojrzewania często pojawia się bunt wobec dotychczasowych autorytetów. To często jedyna szansa w życiu człowieka, by postawić sobie pytanie: kim jestem? Poszukiwanie odpowiedzi na to pytanie, pragnienie szczęścia, swobody, wolności, połączone są często z buntem przeciwko autorytetom, którym wydaje się, że wiedzą lepiej, co potrzeba młodemu człowiekowi do szczęścia” – mówi Michał Frąckowicz, odpowiedzialny w łódzkim Ośrodku Odnowy w Duchu Świętym za formę „SOS dla wspólnot” i rekolekcje „Bunt na pokładzie”.

Trwające cały dzień rekolekcje, odbywają się w atmosferze bezpieczeństwa i dyskrecji. Nikt nie będzie zmuszony do opowiadania problemów swojej rodziny i niczyja prywatność nie zostanie naruszona. Najważniejsze na tych rekolekcjach jest serce rodzica zatroskanego o swoje dziecko.

Uczestnikiem rekolekcji może być każdy rodzic – również ten samotnie wychowujący dziecko lub żyjący w związku niesakramentalnym. Zapraszamy także rodziców niewierzących i oddalonych od kościoła.
W programie przewidziane są konferencje („Jesteś bardzo dobrym rodzicem i masz prawo do błędów”, „Młody człowiek w gąszczu autorytetów, czyli walka o tożsamość”, „Bunt młodych, czyli Bóg walczy razem z Tobą o szczęście Twojego dziecka”), warsztaty („Dobra myśl o swoim dziecku”, „Rynek Autorytetów”, „Podróż w świat nastolatka”), czas na medytację i modlitwę wspólnotową.

Całość zakończy Msza święta z modlitwą o odnowienie relacji rodzice-zbuntowane dzieci.

Rekolekcje „BUNT NA POKŁADZIE”

Miejsce: Czarna k. Ustrzyk Dolnych, Gminny Dom Kultury i kościół p.w. Podwyższenia Krzyża Św. w Czarnej

Czas: 28 października 2017 r., 10.00 – 17.00

Koszt: 20 zł/os (30 zł/os z obiadem)

Zapisy (do 22 października) : parafiaczarna2015@interia.pl

gok.czarna@wp.pl

 telefonicznie 603 992 119 lub osobiście w parafii

Informacje: czarna.przemyska.pl

fb – bunt na pokładzie- rekolekcje dla rodziców

oraz telefonicznie 603 992 119

Zapraszamy Cię, aby na jeden dzień wejść w rzeczywistość świata młodego człowieka i posłuchać, co Bóg ma Ci do powiedzenia przez trudny i buntowniczy czas Twojego dziecka.

PROGRAM REKOLEKCJI „BUNT NA POKŁADZIE”

10.00 Wprowadzenie w rekolekcje, modlitwa wspólnotowa

10.15 Konferencja: „Jesteś bardzo dobrym rodzicem i masz prawo do błędów”

10.45 Medytacja: „Jestem z Ciebie zadowolony”

11.15 Warsztat: „Dobra myśl o swoim dziecku”

11.30 przerwa

12.00 Konferencja: „Młody człowiek w gąszczu autorytetów czyli walka o tożsamość”

12.45 Warsztat: „Rynek Autorytetów”

13.30 Obiad

14.30 Warsztat: „Podróż w dookoła światów czyli co jest dla Ciebie najważniejsze”

14.45 Konferencja: „Bunt młodych czyli dla każdego coś praktycznego”

15.30 Warsztat: „Jak mówić do swojego zbuntowanego nastolatka?”

16.00 Panel dyskusyjny. Modlitwa na zakończenie warsztatów.

16.30 Różaniec (w parafii)

17.00 Msza Święta parafialna