post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny 13 kwietnia 2020 r.

 1. Dzisiaj II Dzień Świąt Wielkanocnych. W kościele parafialnym nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. Dziękujemy Tym wszystkim parafianom, którzy w ostatnim czasie pomogli przy organizacji Liturgii Wielkiego Tygodnia. Bóg zapłać.
 3. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 18.00. Przez cały tydzień kościół będzie otwarty, abyśmy mieli możliwość do osobistej adoracji Chrystusa Eucharystycznego (od godz. 9.00 do godz. 18.00).
 5. W dalszym ciągu w związku z trwającą epidemią obowiązują przepisy

i rozporządzenia ministra zdrowia i Księdza Arcybiskupa do 19 kwietnia włącznie, co do uczestnictwa w nabożeństwach liturgicznych w kościołach.

 1. W środę przed Mszą święta nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, zaś w czwartek o godz. 17.00 Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
 2. W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Msze święte według porządku parafialnego. W kościele parafialnym o godz. 15.40 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a o godz. 16.00 Msza święta.
 3. Kancelaria Parafialna czynna tylko w razie konieczności i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (telefon: 605836145). Sprawy mniej ważne załatwiamy w późniejszym terminie).
 4. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. panią Marię Gęborys, Barbarę Kukla i Marzenę Zając.. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 5. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 6. Bóg zapłać za Waszą ofiarność na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.