post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wlk. Postu Rok „A” /29 marca 2020 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15.30 w kościele parafialnym, a o 16.00 Msza święta.
 2. Dzisiaj Msze święte w kościołach filialnych zostaną odprawione według porządku, za wyjątkiem Żłobka ( w Żłobku Msza święta nie odbędzie się ze względu na prace przy kościele).
 3. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Palmową wszystkie Msze święte już według porządku parafialnego.
 4. Prosimy stosować się do rozporządzenia naszego Księdza Arcybiskupa, co do uczestnictwa we Mszach świętych i innych praktykach religijnych. Jednocześnie zachęcamy do osobistej adoracji Pana Jezusa przez cały dzień od poniedziałku do soboty. (Prosimy zapoznać się z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Adama Szala – strona internetowa parafii).
 5. Mszę święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 8.30 i 17.30. Przez cały tydzień kościół parafialny od Mszy świętej porannej do wieczornej będzie otwarty, aby umożliwić wiernym modlitwę i prywatną adorację Chrystusa Eucharystycznego w intencjach – ustanie epidemii koronowirusa i uchronienie nas i naszych rodzin od chorób i nieszczęść.
 6. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Droga Krzyżowa w tym tygodniu będzie odprawiona tylko w: Czarna Dolna – piątek godz. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza święta: kościół parafialny – piątek godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.30 Msza święta.

 1. Kancelaria Parafialna czynna tylko w razie konieczności i po wcześniejszym umówieniu telefonicznym (tel. 605836145). (Sprawy mniej ważne załatwiamy w późniejszym terminie).
 2. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.
 3. W I piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej o godz. 8.30 i całodzienna Adoracja Chrystusa Eucharystycznego. W ciągu dnia możliwość spowiedzi po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Nie będzie odwiedzin chorych w I piątek.
 4. W I Sobotę Nowenna do Matki Opatrzności Bożej po Mszy świętej o godz. 17.30.
 5. Przyszła Niedziela – jest Niedzielę Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową.
 6. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Urszulę Bugajska, Annę Dyrda i Dorotę Tympalską. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 7. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 8. Bóg zapłać Waszą ofiarność parafii i kościoła.

Comments are closed.