post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wlk. Postu Rok „A” /22 marca 2020 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale o godz. 15.30 w kościele parafialnym, a o 16.00 Msza święta. W kościołach filialnych Gorzkie Żale po Mszy świętej.
 2. Mszę święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17.30. Przez cały tydzień kościół parafialny od godz. 15.00 do Mszy świętej będzie otwarty, aby umożliwić wiernym modlitwę i prywatną adorację Chrystusa Eucharystycznego w intencjach – ustanie epidemii koronowirusa i uchronienie nas i naszych rodzin od chorób i nieszczęść.
 3. W środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Modlimy się o poszanowanie życia ludzkiego od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.
 4. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Droga Krzyżowa w tym tygodniu będzie odprawiona tylko w: Czarna Dolna – piątek godz. 16.30 Droga Krzyżowa i Msza święta: kościół parafialny – piątek godz. 17.00 Droga Krzyżowa, a o godz. 17.30 Msza święta.

 1. Kancelaria Parafialna czynna tylko w razie konieczności. (Sprawy mniej ważne załatwiamy w późniejszym terminie).
 2. Z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni (z 2.00 na 3.00).
 3. Konkurs na najpiękniejsza palmę przypadający w Niedzielę Palmową w tym roku zostaje odwołany.
 4. Również uczniowie naszej szkoły na czele z gronem pedagogicznym przepraszają, ale w związku z epidemią, nie będą rozprowadzać palm przez nich wykonanych.
 5. W imieniu Minister Oświaty i Dyrekcji Naszej Szkoły zwracamy się do rodziców, dzieci i nauczycieli, aby zainteresowali się w tych dniach kwestią ZDALNEGO NAUCZANIA (informacje na E-dzienniku).
 6. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Beatę Lenart, Barbarę Kostecką i Annę Mikrut. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 7. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.