post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Zwykła Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej 02.02.2020 r.

  1. Dzisiaj – 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. Podczas Mszy świętych – poświęcenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Zbiórka do puszek przeznaczona jest na klasztory klauzurowe naszej Archidiecezji. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę. Jest to I Niedziela Miesiąca lutego. Zmiana Tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym o godz. 15.45 Nabożeństwo, zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 16.00 Msza święta.
  2. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu o godz. 17.00 za wyjątkiem środy. W środę przed Mszą świętą nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek miesiąca lutego.
  4. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. O godz. 17.00 Msza święta. Po Mszy świętej Spotkanie Akcji Katolickiej.
  5. I-szy Piątek – Chorych odwiedzimy od godz. 9.00.

Spowiedź w I-szy piątek: Rabe i Michniowiec od godz. 15.00; Żłobek i Lipie od godz. 15.45; Parafia i Czarna Dolna od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta.

  1. W przyszłą niedzielę dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy na Mszy świętej o godz. 11.30. Prosimy dzieci o obecność wraz z rodzicami.
  2. W poniedziałek – 3 lutego Św. Błażeja – obrzęd błogosławieństwa jabłek, w środę – 5 lutego św. Agaty – obrzęd błogosławieństwa chleba i wody.
  3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: panią Elżbietę Bojko, Wioletę Kończuk i Anetę Zbozień. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki. Bardzo prosimy rodziny odpowiedzialne w tym roku za wystrój kościołów w naszej parafii o rozebranie dekoracji Bożonarodzeniowej w najbliższych dniach.
  4. Zachęcamy do czytania Prasy Katolickiej – Gość Niedzielny i Niedziela
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła, ogrzewanie świątyni, zakup pola i z racji Wizyty Duszpasterskiej.

Comments are closed.