post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu Rok „A” 1 grudnia 2019 r.

 1. Dzisiaj początek Adwentu. Rozpoczynamy Czas Radosnego Oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na Mszach Świętych w kościele parafialnym błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Młodzież i ministranci będą dzisiaj i przez najbliższe dni roznosić opłatki i świece wigilijne. Ofiara za opłatki dobrowolna. Natomiast za świece Caritas na pomoc dzieciom potrzebującym (min 5 zł). I Niedziela Miesiąca–zmiana Tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym o godz. 15.45 Nabożeństwo, zmiana Tajemnic Różańcowych a o godz. 16.00 Msza święta.
 2. Adwentem – rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.
 3. Roraty w kościele parafialnym przez cały tydzień o godz. 17.00, natomiast w pozostałe soboty Adwentu roraty o godz. 6.00. Zachęcamy zgodnie z tradycją naszych ojców do udziału w tych nabożeństwach – dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych.
 4. Msza święta za pracowników kopalni Czarna, emerytów, rencistów i za zmarłych pracowników zostanie odprawiona we wspomnienie św. Barbary – 4 grudnia o godz. 17.00; natomiast Msza święta z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP zostanie odprawiona w Uroczystość (8 grudnia) o godz. 11.30.
 5. W środę przed Mszą święta Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. W ty tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca grudnia.
 7. W czwartek od godz. 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, o 17.00 Msza święta. Po Mszy świętej Spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. Chorych odwiedzimy zamiast I piątku, z racji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia 23 grudnia (Poniedziałek przed Wigilią).

Spowiedź w I-szy piątek: Rabe i Michniowiec od godz. 15.00; Żłobek i Lipie od godz. 15.45; Parafia i Czarna Dolna od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta.

 1. W najbliższą niedzielę – 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Na Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone i wręczone medaliki dzieciom klasy III. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na tą Uroczystość.

 1. W naszej parafii Festiwal Piosenki religijnej „Bieszczady chwalą Pana” im. Ks. Andrzeja Majewskiego odbędzie się w najbliższą sobotę 7 grudnia. Rozpoczęcie festiwalu Mszą św. o godz. 10.00 w kościele parafialnym. Formularz zgłoszeń na stronie parafialnej. Zgłoszenia do 3 grudnia (wtorek).
 2. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: panią Halinę Froń, Agnieszkę Kiresztura i panią Dyrda. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i ogrzewanie świątyni.

Comments are closed.