post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada 2019 r.

  1. Dzisiaj – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. W czasie Mszy świętej o godz. 11.30 w kościele parafialnym Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Akt poświecenia rodzaju ludzkiego Sercu Bożemu. Msza święta popołudniowa dzisiaj o godz. 16.00.
  2. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych. Msza święta w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00.
  3. W środę przed Mszą święta Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W sobotę /30.11/ – Wspominamy świętego Andrzeja Apostoła.
  5. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy Czas Radosnego Oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na Mszach Świętych w kościele parafialnym błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Młodzież i ministranci będą w przyszłą niedzielę roznosić opłatki i świece wigilijne. Ofiara za opłatki dobrowolna. Natomiast za świece Caritas na pomoc dzieciom potrzebującym (min 5 zł).
  6. Przyszła Niedziela jest także I Niedzielą Miesiąca grudnia /1.12/ – Niedziela Adoracyjna. Zmiana Tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym o godz. 15.45 Nabożeństwo, następnie zmiana Tajemnic Różańcowych, a o godz. 16.00 Msza święta. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
  7. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień i przygotowanie dekoracji adwentowej prosimy: panie Skitał, Karnat, Podkalicka, Pisarska i Kiresztura. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
  8. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania.
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i na ogrzewanie świątyni.
  10. W naszej parafii Festiwal Piosenki religijnej „Bieszczady chwalą Pana” im. Ks. Andrzeja Majewskiego odbędzie się 7 grudnia (sobota). Formularz zgłoszeń na stronie parafialnej. Zgłoszenia do 3 grudnia.

Comments are closed.