post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXII Niedziela Zwykła 10 listopada 2019 r.

 1. Dzisiaj Msza święta popołudniowa w kościele parafialnym o godz. 16.00.
 2. Jutro w poniedziałek /11.11/ 101- Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 11.00 Uroczysta Msza Święta Dziękczynna, złożenie wiązanek przy pomnikach i modlitwy za zmarłych, o godz. 12.00 Uroczyste odśpiewanie Hymnu, a następnie w Domu Kultury Program Patriotyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tych uroczystościach patriotycznych. W tym dniu nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00.
 3. We wtorek – 12.11 ze względu na Kongregacje Kapłańską Msza święta zostanie odprawiona o godz. 7.00.
 4. W środę przed Mszą święta Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Msza święta w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00. Msza święta w Czarnej Dolnej o godz. 16.00 w piątek połączona z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach. W pozostałych kościołach filialnych – 15 minut przed Mszą świętą niedzielną nabożeństwo z modlitwami za zmarłych.
 6. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: panią Grażynę Rudny, Kingę Kuzioła i Ewelinę Mielnik. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 7. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania.
 8. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła. Tradycyjnie można składać ofiary w kopertach z podpisem: „Na ogrzewanie kościoła” – Bóg zapłać za ofiary.
 9. W naszej parafii Festiwal Piosenki religijnej „Bieszczady chwalą Pana” im. Ks. Andrzeja Majewskiego odbędzie się 7 grudnia (sobota). Zgłoszenia do 2 grudnia.
 10. W przyszłą niedzielę składka na pomoc dla Księży Emerytów „Emaus” w Korczynie.
 11. Wójt Gminy Czarna oraz Dyrektor GDK w Czarnej serdecznie zapraszają Seniorów z terenu gminy Czarna na Gminny Dzień Seniora, który odbędzie się 17 listopada 2019r. o godz. 17:00 w Gminnym Domu Kultury. Zainteresowanych seniorów prosimy o zapisy do dnia 15 listopada w Urzędzie gminy Czarna lub w Gminnym Domu Kultury.

Comments are closed.