post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXI Niedziela Zwykła 3 listopada 2019 r.

 1. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca – Adoracyjna. Zmiana Tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym o 15.45 Nabożeństwo, zmiana Tajemnic, a 16.00 Msza święta. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby naszej Archidiecezji. Bóg zapłać!
 2. We wtorek po Mszy świętej o godz. 17.30 Spotkanie Akcji Katolickiej. Zwracamy się z prośbą o obecność wszystkich członków i zainteresowanych.
 3. W środę przed Mszą święta Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Przez cały listopad istnieje możliwość zyskania odpustów, które możemy ofiarować za naszych zmarłych. Do 8 listopada – odpust zupełny, a od 9 do 30 listopada odpust cząstkowy.
 5. Przez cały listopad modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Są jeszcze kartki wypominkowe. Msza święta w kościele parafialnym codziennie o godz. 17.00. Msza święta w Czarnej Dolnej o godz. 16.00 w piątek połączona z modlitwami za zmarłych polecanych w wypominkach. W pozostałych kościołach filialnych – 15 minut przed Mszą świętą niedzielną nabożeństwo z modlitwami za zmarłych.
 6. Chorych odwiedzimy w najbliższy piątek od godz. 9.00.
 7. W przyszły poniedziałek /11.11/ 101- Rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O godz. 10.00 Uroczysta Msza Święta Dziękczynna, złożenie wiązanek przy pomnikach i modlitwy za zmarłych, a następnie w Domu Kultury Program Patriotyczny przygotowany przez uczniów naszej szkoły.
 8. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Borowiecką, Martę Piotrowicz, Barbarę Basiurka, Agnieszkę Rzeszowska, Sylwię Magusiak. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według kolejki.
 9. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła. Tradycyjnie można składać ofiary w kopertach z podpisem: „Na ogrzewanie kościoła” – Bóg zapłać za ofiary.
 11. W naszej parafii Festiwal Piosenki religijnej „Bieszczady chwalą Pana” im. Ks. Andrzeja Majewskiego odbędzie się 7 grudnia (sobota). Zgłoszenia do 2 grudnia.
 12. Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej informuje, że w dniu 7 listopada (czwartek) na terenie gminy Czarna zostanie przeprowadzona zbiórka zużytych urządzeń elektrycznych i elektronicznych. Prosi się o wystawienie do godz. 8.00 przy drodze przejazdu samochodu Zakładu Komunalnego zbędnych urządzeń. Wystawione urządzenia winny być kompletne. Puste nie będą odbierane. Zbiórka dotyczy wyłącznie sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

Comments are closed.