post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – Trójca Święta 16 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej. O godz. 17.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Msza święta popołudniowa o godz. 18.00.
 2. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Codziennie po każdej Mszy świętej o godz. 18.00 Litania do Serca Jezusowego. W Czarnej Dolnej w piątek o godz. 18.00.
 3. W środę 19.06 – zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019. Msza święta dla uczniów naszej szkoły zostanie odprawiona w kościele parafialnym o godz. 8.00. Okazja w tych dniach dla uczniów do spowiedzi przed Mszami świętymi.
 4. W czwartek Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało (20.06).

Główna Msza święta o godz. 11.00, a po niej uroczysta procesja do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii w kierunku szkoły. O przygotowanie ołtarzy proszeni są rodzice dzieci komunijnych klasy III szkoły podstawowej. Prosimy o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia dzwonkami i udziału w procesji. Porządek Mszy świętych:

Parafia: 7.00 i 11.00; Rabe i Michniowiec: 8.30; Lipie i Żłobek: 9.30; Czarna Dolna: 7.00.

W piątek rozpoczynamy Oktawę Bożego Ciała. Msze święte i procesje o godz. 18.00. w piątek ze względu na oktawę nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił Ks. Abp Adam Szal.

 1. W sobotę – 22 czerwca Uroczyste Nabożeństwo ku czci Świętej Rity. Zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Zapraszamy na to Nabożeństwo wszystkich czcicieli Św. Rity.
 2. W przyszły poniedziałek – 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Michniowcu Odpust. Msza święta odpustowa połączona z procesją i błogosławieństwem prymicyjnym o godz. 16.30. Uroczystości Odpustowej będzie przewodniczył ksiądz Paweł Bróż Neoprezbiter – salezjanin, zaś 27 czerwca Odpust w Żłobku ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym kościół i obejście, za koszenie trawy wokół kościoła w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Marię Tworzydło, Joannę Płucienniczak i Monikę Zdanowicz.. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Od 4-15 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Leska.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
 6. Zapowiedzi:
 1. Kamil Bugaj zam. Czarna Górna, parafia Czarna i Elwira Katarzyna Fałat zam. Czarna Górna, parafia Czarna zap. II
 2. Rafał Wojciech Bożejewicz zam. Czarna Dolna, parafia Czarna i Aneta Kornelia Zielińska zam. Niwistka, parafia Niwistka zap. I

Comments are closed.