post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca 2019 r.

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Możemy uzyskać odpust zupełny za pobożne, publiczne odmówienie hymnu „O Stworzycielu Duchu…”. O godz. 17.40 Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Msza święta popołudniowa o godz. 18.00.
 2. Jutro – poniedziałek 10 czerwca, święto NMP Matki Kościoła – II Dzień Zielonych Świątek. Porządek Mszy świętych:

Rabe i Michniowiec: godz. 9.00; Żłobek i Lipie: godz. 10.30

Kościół Parafialny i Czarna Dolna: godz. 18.00

 1. Jutro okazja do spowiedzi przed Sakramentem Bierzmowania dla kandydatów od godz. 17.00 do godz. 18.00. Kandydatów do Bierzmowania zapraszam do kościoła parafialnego na godz. 16.30 na spotkanie z Księdzem Dziekanem.
 2. We wtorek 11 czerwca o godz. 17.00 w Polanie młodzież klasy VIII i III Gimnazjum przyjmie z rąk księdza Biskupa Stanisława Jamrozka Sakrament Bierzmowania. Prosi się młodzież, aby była obecna pół godziny wcześniej.
 3. Mszę święte we wtorek w kościele o godz. 7.00 i o godz. 18.00 obstawiana przez Domowy Kościół z Ustrzyk Dolnych z wikariuszem z Ustrzyk Dolnych.
 4. Przeżywamy miesiąc czerwiec. Codziennie po każdej Mszy świętej o godz. 18.00 Litania do Serca Jezusowego. W Czarnej Dolnej w piątek o godz. 18.00.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym kościół i obejście, za koszenie trawy wokół kościoła w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Annę Chrobak, Lucynę Kaźmierczyk i Bożenę Płocką. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 7. Słowa szczerego podziękowania kierujemy pod adresem rodziców kandydatów do Bierzmowania, zwłaszcza ojców którzy w dniu wczorajszym poświęcili wiele czasu i pracy wraz ze sprzętem, aby móc przygotować ogród pod kult święte Rity. Bóg im zapłać za ich trud i wysiłek. Niech Pan Bóg za wszystko Wam wynagrodzi.
 8. 16 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce organizowany jest III Diecezjalny Zjazd Rodzin Wielodzietnych. Zachęcamy do wzięcia udziału rodziny w tym zjeździe.
 9. Od 4-15 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę z Leska. Zgłoszenia do połowy czerwca.
 10. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
 11. Ogłoszenie dla Czarnej – prośba, aby do Komunii Świętej wychodzić wcześniej, wtedy gdy kapłan udaje się do Tabernakulum po Najświętszy Sakrament.
 12. Ogłoszenie dla Rabego: od jutra rozpoczyna peregrynację kopia ikony Matki Bożej Opatrzności (od strony Hoszowa)
 13. Zapowiedzi: Kamil Bugaj zam. Czarna Górna, parafia Czarna i Elwira Katarzyna Fałat zam. Czarna Górna, parafia Czarna zap. I

Comments are closed.