post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019 r.

 1. Dzisiaj o godz. 15.30 Nabożeństwo Majowe, a o godz. 16.00 Msza święta. Dzisiaj Dzień Matki. Modlimy się za wszystkie matki za przyczyną Maryi – Matki Jezusa i naszej Matki.
 2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje (Dni Krzyżowe), zaś w piątek początek Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W piątek zakończenie Nabożeństw Majowych, a od soboty rozpoczynamy Nabożeństwa czerwcowe.
 4. W tym tygodniu I sobota miesiąca – po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Opatrzności.
 5. W niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to zarazem I Niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic Różańcowych.
 6. Porządek Nabożeństw Majowych w tym tygodniu:

Parafia: Msza święta i Nabożeństwo codziennie o godz. 18.00w dni powszednie.

Rabe: godz. 17.00 parafianie; poniedziałek godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo.

Żłobek: godz. 17.00 parafianie; wtorek godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo.

Michniowiec; godz. 17.00 parafianie; środa – godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo Lipie; godz. 17.00 parafianie; czwartek godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo.

Czarna Dolna: godz. 17.00 parafianie; piątek godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo.

 1. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu Majówka będzie przed Mszą świętą.
 2. 2 czerwca 2019 r. o godz. 1015 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Żłobku odbędzie się uroczysta Msza Święta w intencji patronów szkół – Ignacego Łukasiewicza i prof. Stefana Myczkowskiego. Msza dziękczynna za łaski z prośbą o błogosławieństwo i światło Ducha Świętego z udziałem pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum, grona nauczycielskiego, pracowników szkoły uczniów i rodziców. Jest to kolejna msza odbywająca się w kościołach parafii Czarna.
 3. Wójt Gminy Czarna informuje że mieszkańcy wsi Czarna Górna, Rabe, Żłobek głosują w Gminnym Domu Kultury – w Czarnej Górnej. Tam mieści się lokal wyborczy.
 4. Serdecznie zapraszamy na Gminne Dni Rodziny, które odbędą się na stadionie w Czarnej w dniach 30-31.05.2019 r. od godz.930.

31.05.2019 r. godz. 1600 – Gminny Dom KulturyPrzedstawienie z okazji Dnia Mamy, Taty i Dziecka. Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i gości do wzięcia udziału we wspólnej zabawie.

 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym kościół i obejście w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Elżbietę Bargiel, Grażynę Ochałek i Beatę Bochenek. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. W tym tygodniu Spotkania Formacyjne dla młodzieży klas VIII i III Gimnazjum we wtorek i czwartek Rozpoczęcie o godz. 18.00. Rekolekcje dla kandydatów do Bierzmowania odbędą się od 31maja – do 1 czerwca w Ustrzykach Górnych. Szczegóły zostaną podane na zajęciach religii w szkole.
 3. Spotkanie dla rodziców kandydatów do Bierzmowania – środa po Mszy świętej – 18.45.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
 5. Zmarła +Józefa Granat z Rabego. Pogrzeb odbędzie się we wtorek w kościele parafialnym o godz. 13.00. „Dobry Jezu, a nasz panie daj Jej wieczne spoczywanie”

Comments are closed.