post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia 28 kwietnia 2019 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wszystkich do częstego odmawiania koronki do Miłosierdzia Bożego. W kościele parafialnym po Mszy święte o godz. 16.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia połączone z modlitwami za zmarłych i procesja na cmentarz. Dzisiaj składka do puszek na Caritas.
 2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia.
 3. Msze święte w kościele parafialnym o godz. 18.00.
 4. W środę 1 Maja rozpoczynamy miesiąc Maj i Nabożeństwa Majowe, na które Wszystkich zapraszamy (szczególnie dzieci, jak i młodzież przygotowującą się do Bierzmowania).
 5. Porządek Nabożeństw Majowych w tym tygodniu:

Parafia: Msza święta i Nabożeństwo codziennie o godz. 18.00 w dni powszednie

Michniowiec; godz. 17.00 parafianie; środa godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo.

Lipie; godz. 17.00 parafianie; czwartek godz. 17.00 Msza św. i Nabożeństwo.

 1. W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Chorych odwiedzimy w I sobotę od godz. 9.00, ze względu, że w I piątek wypada Uroczystość. Okazja do spowiedzi w I piątek – w Uroczystość Królowej Polski przed każdą Mszą świętą.
 2. W czwartek o godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu Majówka będzie przed Mszą świętą. Po Mszy świętej Spotkanie Akcji Katolickiej.
 3. W piątek 3 Maja rocznica Ustanowienia Konstytucji 3 Maja. Modlimy się za naszą Ojczyznę za przyczyną Matki Bożej Królowej Polski. W czasie Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić w intencji naszej Ojczyzny, a następnie złożymy przed pomnikami kwiaty. Zapraszamy w tym dniu wszystkich do wzięcia udziału w tych Uroczystościach patriotycznych. Następnie w Gminnym Domu Kultury Uroczysta Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze święte jak w każdą niedzielę. O godz. 15.30 Majówka, a następnie Msza święta. W piątek ze względu na Uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. Przyszła Niedziela jest I Niedzielą Miesiąca. Jest to Niedziela Adoracyjna. Zmiana Tajemnic Różańcowych. Nabożeństwo Majowe w kościele parafialnym o godz. 15.30, następnie zmiana Tajemnic Różańcowych a o 16.00 Eucharystia.
 5. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Marię Gęborys, Barbarę Kukla i Marzenę Zając. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 6. Czasopisma katolickie - zachęcamy do czytania.
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.