post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia 2019 r.

 1. Dzisiaj II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w każdą niedzielę. W kościele parafialnym nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
 3. Jutro (wtorek) – 23 kwietnia – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Zapraszamy na to Nabożeństwo czcicieli Św. Rity.
 4. W środę ze względu na Kongregacje Kapłańską Msza święta zostanie odprawiona o godz. 7.00.
 5. We czwartek – 25 kwietnia o godz. 17.00 w kościele w Bystrem Msza święta z procesją i modlitwami o urodzaje. Dlatego Msza święta w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz. 7.00.
 6. Msze święte w kościele parafialnym w piątek i sobotę o godz. 18.00.
 7. W najbliższą niedzielę przypada Niedziela Bożego Miłosierdzia. Składka do puszek na Caritas. W kościele parafialnym po Mszy świętej o godz. 16.00 Nabożeństwo do bożego Miłosierdzia połączone z modlitwą za zmarłych i procesja na cmentarz, na które wszystkich zapraszamy.
 8. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Renatę Zbozień, Dorotę Krynicką i Alicje Miesiączek. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 9. Słowa szczerego podziękowania składamy Tym wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania Liturgii Wielkiego Tygodnia, wystroju kościoła. Dziękujemy osobom z Akcji Katolickiej za organizacje Konkursu palm w Niedziele palmową, dziękuję rodzinom odpowiedzialnym w tym roku za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, za wystrój kościoła, dekoracje- słowa szczerego podziękowania. Bardzo dziękuję członkom naszej straży pożarnej za ich posługę i wartę przy Bożym Grobie w Wielki Piątek , Wielką Sobotę i czasie rezurekcji – Bóg im zapłać!. Dziękuję za oprawę Liturgii Wielkiego Tygodnia wszystkim osobom, które pełnili funkcje lektora i psałterzysty, dziękujemy ministrantom, panu Organiście, osobom które pomagały przy rozdzielaniu darów dla rodzin potrzebujących, dziękujemy wam za te dary które przekazaliśmy rodzinom w potrzebie. Dziękujemy Delikatesom centrum i pracownikom za ich zaangażowanie w pomoc przy zbiórce żywności. Bóg zapłać wam za okazane dobro pod naszym adresem, za dary, dziękujemy wam za uczestnictwo w Nabożeństwach Triduum Paschalnego i za składane ofiary. Wszystkim za wszystko jeszcze raz dziękujemy.
 10. Czasopisma katolickie – wydanie świąteczne – zachęcamy do czytania.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.