post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Wielkiego Postu Rok „C” 7 kwietnia 2019 r.

 1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę Wlk. Postu zwaną Czarna Niedzielą. Przesłania się dzisiaj krzyże we wszystkich kościołach. Dzisiaj – I Niedziela Miesiąca – Adoracyjna. Zmiana tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym po Gorzkich Żalach.
 2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15 w kościele parafialnym, a o 16.00 Msza święta. Składka z Gorzkich Żali w kościele parafialnym na kwiaty do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Gorzkie Żale po Mszy świętej. Msze święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
 3. Dzisiaj Nabożeństwem Gorzkich Żali rozpoczynamy czas Rekolekcji Wielkopostnych. Porządek Rekolekcji:

7 kwietnia – Niedziela godz. 15.15 Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym ( o 16.00 Msza święta).

8 kwietnia – Poniedziałek

godz. 15.30 – Rabe Msza święta z nauką ogólną; godz. 16.30 – Żłobek Msza święta z nauką ogólną; godz. 18.00 – Czarna Parafia – Msza święta z nauką ogólną

9 kwietnia – Wtorek

godz. 15.00 – Michniowiec Msza święta z nauką ogólną; godz. 16.00 Lipie Msza święta z nauką ogólną; godz. 17.00 Czarna Dolna Msza święta z nauką ogólną, godz. 18.00 Czarna Parafia Msza święta z nauką ogólną

10 kwietnia – Środa

godz. 10.00 Czarna Parafia Msza święta z nauka dla wszystkich chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii (prosimy rodziny i sąsiadów o zapewnienie transportu osobom chorym).

(W czasie rekolekcji na Mszach św. będzie zbierana ofiara na organizację ćwiczeń rekolekcyjnych).

 1. W środę przed Msza święta o 18.00 Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Michniowiec i Rabe – czwartek godz. 16.00; Żłobek i Lipie – czwartek godz. 16.45; Parafia i Czarna Dolna – piątek godz. 17.30

 1. W czwartek w kościele parafialnym od godz. 17.30 do 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza święta.
 2. Od 12 do 14 kwietnia w Dukli odbędzie się Spotkanie Młodych z Archidiecezji Przemyskiej na które udaje się także młodzież z naszej parafii.
 3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: p. Beatę Lenart, Małgorzatę Święcicką i Danutę Hryniewiecką. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Świetlica parafialna dla młodzieży jest otwarta od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczorowej. Świetlica nie jest czynna w czasie Nabożeństw w kościele.
 5. Przyszła Niedziela jest Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Na Mszach świętych obrzęd poświęcenia palm.
 6. Zwyczajem corocznym w naszej parafii w Niedzielę Palmową organizowany jest Konkurs na najpiękniejszą palmę.
 7. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiara minimalna za paschaliki – 7 zł, a za baranka – 6 zł. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas .
 8. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 9. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.