post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Wielkiego Postu Rok „C” 31 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15 w kościele parafialnym, a o 16.00 Msza święta. Składka z Gorzkich Żali w kościele parafialnym na kwiaty do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Gorzkie Żale po Mszy świętej. Msze święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 18.00.
 2. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Michniowiec i Rabe – czwartek godz. 16.00; Żłobek i Lipie – czwartek godz. 16.45; Parafia i Czarna Dolna – piątek godz. 17.30

 1. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca kwietnia.
 3. W czwartek w kościele parafialnym od godz. 17.30 do 18.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 18.00 Msza święta. W czwartek po Mszy świętej Spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. Chorych w miesiącu kwietniu odwiedzimy z Komunią świętą przed świętami. Spowiedź w I-szy piątek: Rabe i Michniowiec od godz. 15.30; Żłobek i Lipie od godz. 16.15; Parafia i Czarna Dolna od godz. 17.00, o 17.30 Droga Krzyżowa, a o godz. 18. Msza święta.
 5. W sobotę 6 kwietnia po Mszy świętej Nowenna do Matki Bożej Opatrzności.
 6. Przyszła Niedziela – I Niedziela Miesiąca – Adoracyjna. Zmiana tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym po Gorzkich Żalach.
 7. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Gryko, Zbigniewa Michalewskiego i Bogumiłę Dyrda. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 8. Świetlica parafialna dla młodzieży jest otwarta od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczorowej. Świetlica nie jest czynna w czasie Nabożeństw w kościele. Zapraszamy do korzystania.
 9. Zwyczajem corocznym w naszej parafii w Niedzielę Palmową organizowany jest Konkurs na najpiękniejszą palmę.
 10. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne. Ofiara minimalna za paschaliki – 7 zł, a za baranka – 6 zł. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas .
 11. Ogłoszenie !!! – Jeszcze do wtorku można zapisywać dzieci do przedszkola (od 3 lat). Karty zgłoszeń można pobrać ze strony internetowej szkoły.
 12. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.