post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu Rok „C” 24 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15 w kościele parafialnym, a o 16.00 Msza święta. Składka z Gorzkich Żali w kościele parafialnym na kwiaty do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Gorzkie Żale po Mszy świętej. Mszę święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17.30.
 2. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Michniowiec i Rabe – czwartek godz. 15.30; Żłobek i Lipie – czwartek godz. 16.15; Parafia i Czarna Dolna – piątek godz. 17.00

 1. Jutro – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Uroczysta Msza święta w kościele parafialnym o godz. 17.30 połączona z Duchową Odnową Adopcji Dziecka Poczętego.
 2. We wtorek i środę uczniowie naszej szkoły przeżywają Rekolekcje w ramach zajęć lekcyjnych.
 3. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W czwartek w kościele parafialnym od godz. 17.00 do 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 Msza święta.
 4. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Kazimierza Dyrdę, Annę Łysyganicz, Aleksandrę Kiełbińską i Barbarę Bińkowską.. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 5. Świetlica parafialna dla młodzieży jest otwarta od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczorowej. Świetlica nie jest czynna w czasie Nabożeństw w kościele. Zapraszamy do korzystania.
 6. W nocy z soboty na niedzielę zmiana czasu na letni (z godz. 2.00 na 3.00).
 7. 29 marca organizowana jest przez Zgromadzenie Salezjanów w Polanie Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą Świętą o 19.00 w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Polanie.
 8. Zwyczajem corocznym w naszej parafii w Niedzielę Palmową organizowany jest Konkurs na najpiękniejszą palmę.
 9. Spotkania Formacyjne przed Bierzmowaniem: – rozpoczęcie godz. 17.00 – Drogą Krzyżową – klasa VI i klasy VII.
 10. Są do nabycia pascha liki i baranki wielkanocne. Ofiara minimalna za paschaliki – 7 zł, a za baranka – 6 zł. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Caritas .
 11. Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej informuje, że w dniu 26.03.2019 r. wtorek, kontynuowana będzie wycinka jesionów w starej części cmentarza komunalnego w Czarnej Górnej. W związku z powyższym prosimy o zabezpieczenie nagrobków wraz z cennymi rzeczami znajdującymi się na nich. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.
 12. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 13. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.