post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkiego Postu Rok „C” 17 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15 w kościele parafialnym, a o 16.00 Msza święta. Składka z Gorzkich Żali w kościele parafialnym na kwiaty do Bożego Grobu. W kościołach filialnych Gorzkie Żale po Mszy świętej. Dzisiaj składka do puszek na Fundusz Misyjny Ad Gentes – Bóg zapłać!
 2. Mszę święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17.30. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Michniowiec i Rabe – czwartek godz. 15.30; Żłobek i Lipie – czwartek godz. 16.15; Parafia– piątek godz. 16.30; Czarna Dolna – piątek godz. 17.00 (ze wzg. na nabożeństwo Św. Rity w tym dniu w kościele parafialnym – odmawiają sami parafianie)

 1. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. W czwartek w kościele parafialnym od godz. 17.00 do 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 Msza święta.
 2. W piątek– 22 marca zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Uroczystości będzie przewodniczył ksiądz Zbigniew Sroka – wikariusz z Białobrzeg. Zapraszamy na to Nabożeństwo wszystkich czcicieli Św. Rity. Wcześniej o godz. 16.30 Droga Krzyżowa.
 3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Jadwigę Hermanowicz, Juliana Bałajewicz i Wiesławę Krzemień. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Świetlica parafialna dla młodzieży jest otwarta od poniedziałku do soboty po Mszy świętej wieczorowej. Świetlica nie jest czynna w czasie Nabożeństw w kościele. Zapraszamy do korzystania.
 5. 29 marca organizowana jest przez Zgromadzenie Salezjanów w Polanie Ekstremalna Droga Krzyżowa.
 6. Jeszcze dzisiaj zapisujemy na Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej 12-14 kwietnia w Dukli.
 7. Zwyczajem corocznym w naszej parafii w Niedzielę Palmową organizowany jest Konkurs na najpiękniejszą palmę. Zachęcamy wszystkich do włączenia się w to parafialne dzieło.
 8. Spotkania Formacyjne przed Bierzmowaniem: – rozpoczęcie godz. 17.30 – Mszą św.

- klasa III Gimnazjum i klasa VIII – środa;

- klasa VI i Klasy VII – czwartek.

 1. Zakład Gospodarki Komunalnej w Czarnej informuje, że w dniach 22-23.03.2019 r. (piątek – sobota), planowana jest wycinka 3 drzew jesionów w starej części cmentarza komunalnego w Czarnej Górnej. Termin wycinki może ulec zmianie w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. W związku z powyższym prosimy o zabezpieczenie nagrobków wraz z cennymi rzeczami znajdującymi się na nich. Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

 2. Ogłoszenie dla Lipia! – Od jutra (poniedziałek 18 marca), będzie nawiedzać Wasze domy Ikona Matki Bożej Opatrzności. Początek od rodziny Pstrągów.

 3. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.