post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – VIII Niedziela Zwykła Rok „C” 3 marca 2019 r.

 1. Dzisiaj I Niedziela miesiąca – Adoracyjna. O godz. 15.45 Nabożeństwo połączone ze zmianą Tajemnic Różańcowych. O godz. 16.00 Msza święta. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Seminarium Duchowne w Przemyślu. Bóg zapłać za ofiary!
 2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień modlitw o trzeźwość w naszym narodzie. Zachęcamy do abstynencji, wspólnej modlitwy o trzeźwość za uzależnionych i ich rodziny.
 3. Mszę święte w kościele parafialnym w ciągu tygodnia o godz. 17.30.
 4. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, post, uczynki miłosierne względem bliźniego przygotowujemy się do przeżycia Świąt Wielkanocnych. W tym dniu obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych – post ilościowy i jakościowy (szczegóły Kalendarz). Porządek Mszy świętych:

Kościół Parafialny – godz. 9.00 i 17.30, Rabe i Michniowiec – godz. 15.00; Żłobek i Lipie – godz. 16.00 i Czarna Dolna – godz. 17.30

Od środy Popielcowej do I Niedzieli Wlk. Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

 1. Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

Michniowiec i Rabe – czwartek godz. 15.30; Żłobek i Lipie – czwartek godz. 16.15. Rozważania w kościele parafialnym i Czarnej Dolnej przygotowują Róże Różańcowe.

 1. W czwartek w kościele parafialnym od godz. 17.00 do 17.30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.30 Msza święta. Jest to I czwartek miesiąca.
 2. W piątek Dzień Kobiet – modlimy się w intencji wszystkich Kobiet.
 3. Gorzkie Żale w naszej parafii:

Kościoły filialne po niedzielnych Mszach Świętych

Kościół Parafialny – Niedziela godz. 15.15 (o godz. 16.00 – Msza święta). Taca z Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Alinę Łukaszczuk, Jana Muchę i Marię Święcicką. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. Świetlica parafialna dla młodzieży jest otwarta od poniedziałku do piątku po Mszy świętej wieczorowej. Świetlica nie jest czynna w czasie Nabożeństw w kościele. Zapraszamy do korzystania
 3. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.