post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Zwykła Rok „C” 27 stycznia 2019 r.

  1. Dzisiaj Msza święta popołudniowa o godz. 16.00.
  2. We wtorek – 29 stycznia mija 4 – rocznica śmierci naszego +księdza proboszcza Andrzeja Majewskiego. Uroczysta Msza święta za +ks. Andrzeja połączona z modlitwami nad grobem zmarłego proboszcza odbędzie się o godzinie 16.00. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
  3. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu o godz. 17.00 za wyjątkiem wtorku. W środę przed Mszą święta Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  4. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź w I-szy piątek: Rabe i Michniowiec i Rabe od godz. 15.00; Żłobek i Lipie od godz. 15.45; Parafia i Czarna Dolna od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta.
  5. W sobotę – 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu poświęcenie gromnic. Jest to także Dzień Życia Konsekrowanego. Taca przeznaczona jest na klasztory klauzurowe naszej diecezji. Porządek Mszy świętych: Parafia – godz. 8.00 i 17.00, Czarna Dolna – godz. 8.00, Rabe i Michniowiec – godz. 9.30, Żłobek i Lipie – godz. 11.00.

Na Mszy świętej o godz. 17.00 dzieci z klasy III przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają poświęcone książeczki do modlitwy. Prosimy dzieci wraz z rodzicami o obecność. Po Mszy świętej spotkanie z rodzicami.

  1. Przyszła Niedziela jest I Niedzielą Miesiąca lutego – Niedzielą Adoracyjną. Zmiana Tajemnic Różańcowych.
  2. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Marię Bojko, Krzysztofa Bojko, Teresę Płocica i Małgorzatę Płocica . Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki. Bardzo prosimy po Święcie Ofiarowania Pańskiego rodziny odpowiedzialne w tym roku za wystrój świątyń o rozebranie dekoracji Bożonarodzeniowych.
  3. Ogłoszenie tylko dla Michniowca – Od jutra (poniedziałku) – 28.01 rozpoczyna się peregrynacja Ikony Matki Bożej Opatrzności (od Bystrego).
  4. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dziś w Gościu Niedzielnym film „Bóg nie umarł 2”.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła. Bóg zapłać za ofiary składane z racji Wizyty Kolędowej.

Comments are closed.