post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Zwykła Rok „C” 20 stycznia 2019 r.

  1. Dzisiaj Msza święta popołudniowa o godz. 16.00.
  2. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu o godz. 17.00.
  3. We wtorek – 22 stycznia zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Św. Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec, prośby, Msza święta z kazaniem, poświęcenie róż i ucałowanie relikwii. Zapraszamy na to Nabożeństwo wszystkich czcicieli Św. Rity.
  4. Dobiegła końca w naszej parafii Wizyta Duszpasterska – Kolęda. Składamy Wszystkim podziękowanie za życzliwe przyjecie i ofiary składane z racji kolędy – „Bóg zapłać”. Chcemy podziękować Bogu za wiele przykładnych rodzin, za zgodę międzyludzką, za Wasze zaangażowanie w życie parafii i dbałość o nią wraz ze świątyniami. Modlimy się za tych, którzy muszą pracować na obczyźnie na utrzymanie swojej rodziny. Dostrzegaliśmy także w naszej parafii minusy życia wspólnotowego i parafialnego (brak praktyk niedzielnych Mszy świętych, nadużywanie alkoholu, czy życie bez sakramentu małżeństwa). Wszystkich bierzemy pod opiekę modlitewną ufając że Bóg pomoże im znaleźć właściwą drogę życia i da siły do wyjścia z nałogów. Jeżeli kogoś opuściliśmy, a chciałby abyśmy go odwiedzili z racji Kolędy można zgłosić w zachrystii.
  5. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Małgorzatę Makowską, Mieczysławę Koniewicką i Tadeusza Filipa . Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
  6. W piątek 25.01 – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  7. W następny wtorek – 29 stycznia mija 4 – rocznica śmierci naszego +księdza proboszcza Andrzeja Majewskiego. Uroczysta Msza święta za +ks. Andrzeja połączona z modlitwami nad grobem zmarłego proboszcza odbędzie się o godzinie 16.00. Już dzisiaj zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i ogrzewanie świątyni. Bóg zapłać za ofiary składane z racji Wizyty Kolędowej.

Comments are closed.