post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IV Niedziela Adwentu Rok „C” 23 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj – IV Niedziela Adwentu. Na stoliku za ławkami można nabyć jeszcze opłatki i świece na stół wigilijny. O godz. 16.00 Msza święta.
 2. Jutro- 24 grudnia Dzień Imienin Ks. Abpa Adama Szala. Modlimy się w Jego intencji.
 3. Jutro – 24 grudnia – Dzień Wigilii – dzień oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia. Msza święta roratnia o godz. 6.00
 4. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego Stołu. Rozpocznijmy wspólną modlitwą, przeczytaniem Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, dzielmy się opłatkiem, śpiewajmy kolędy. Nie stawiajmy na stole wigilijnym alkoholu.
 5. O północy w kościele parafialnym – Pasterka

Rabe i Michniowiec – godz. 21.30; Żłobek i Lipie – godz. 22.30; Parafia i czarna Dolna – godz. 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Życia.

 1. We wtorek 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. W środę 26.12 Święto św. Szczepana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 3. Składamy słowa szczerego podziękowania za wszelkie dary żywnościowe wszystkim, którzy je składali dla potrzebujących. Bóg zapłać!
 4. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. Dziękujemy odpowiedzialnym w tym roku za przygotowanie dekoracji na Święta Bożego Narodzenia. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: P. Zofię Zarzyczną, Iwonę Magusiak i Ryszarda Różańskiego . Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 5. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania. Podwójne numery świąteczne.
 6. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i ogrzewanie świątyni.
 7. Szczegółowe ogłoszenia zostaną podane w II dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Comments are closed.