post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu Rok „C” 2 grudnia 2018 r.

 1. Dzisiaj początek Adwentu. Rozpoczynamy Czas Radosnego Oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na Mszach Świętych w kościele parafialnym błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Młodzież i ministranci będą dzisiaj i przez najbliższe dni roznosić opłatki i świece wigilijne. Ofiara za opłatki dobrowolna. Natomiast za świece Caritas na pomoc dzieciom potrzebującym (min 5 zł). I Niedziela Miesiąca – Adoracyjna, zmiana Tajemnic Różańcowych. W kościele parafialnym o godz. 15.40 Nabożeństwo, zmiana Tajemnic Różańcowych a o godz. 16.00 Msza święta.
 2. Adwentem – rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”.
 3. Roraty w kościele parafialnym przez cały tydzień o godz. 17.00, natomiast w pozostałe soboty Adwentu za wyjątkiem 8 grudnia (Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP) roraty o godz. 6.00. Zachęcamy zgodnie z tradycją naszych ojców do udziału w tych nabożeństwach – dzieci z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych.
 4. Msza święta za pracowników kopalni Czarna, emerytów, rencistów i za zmarłych pracowników zostanie odprawiona we wspomnienie św. Barbary – 4 grudnia o godz. 17.00; natomiast Msza święta z Róży Niepokalanego Poczęcia NMP zostanie odprawiona w Uroczystość (8 grudnia) o godz. 17.00
 5. W środę przed Mszą święta Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 6. W ty tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca grudnia.
 7. W czwartek od godz. 16.00 Wystawienie Najświętszego sakramentu i Adoracja, o 17.00 Msza święta. Po Mszy świętej Spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. W piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Spowiedź w I-szy piątek: Rabe i Michniowiec i Rabe od godz. 15.00; Żłobek i Lipie od godz. 15.45; Parafia i Czarna Dolna od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta.
 9. W sobotę – 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte:

Rabe i Michniowiec godz. 8.00; Żłobek i Lipie godz. 15.30; Czarna Dolna godz. 17.00; kościół parafialny godz. 10.00 i 17.00. Na Mszy świętej o godz. 17.00 zostaną poświęcone i wręczone medaliki dzieciom klasy III. Zapraszamy ich na to Nabożeństwo razem z rodzicami.

 1. W naszej parafii Festiwal Piosenki religijnej „Bieszczady chwalą Pana” im. Ks. Andrzeja Majewskiego odbędzie się w najbliższą sobotę 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Rozpoczęcie festiwalu Uroczystą Mszą św. O godz. 10.00 w kościele parafialnym. Formularz zgłoszeń na stronie parafialnej. Zgłoszenia do 5 grudnia (Środa).
 2. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
 3. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy: panią Danutę Kiresztura, Halinę Froń i Agnieszkę Kiresztura. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Prasa Katolicka – zachęcamy do czytania.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii, kościoła i ogrzewanie świątyni.

Comments are closed.