post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIII Niedziela Zwykła 9 września 2018 r.

  1. Dzisiaj Msza święta popołudniowa o godz. 18.00.
  2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00, za wyjątkiem piątku. W Czarnej Dolnej Msza święta we wtorek o godz. 17.00.
  3. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W Piątek – 14 września Uroczystość Podwyższenia Krzyża Świętego. W naszej parafii Główny Odpust. Uroczysta Msza święta Odpustowa w kościele parafialnym zostanie odprawiona o godz. 17.00. Zwracam się z prośba do parafian odpowiedzialnych w tym roku za organizacje uroczystości parafialnych o przygotowanie oprawy uroczystości (czytania, psalm, dary, niesienie chorągwi i obrazów), wystrój kościoła i uporządkowanie obejścia kościoła (koszenie trawy przy kościele i w obejściu ołtarza polowego, uporządkowanie grobu + księdza Andrzeja).
  5. Rok formacyjny we wszystkich grupach naszej parafii rozpocznie się w Uroczystość Św. Stanisława Kostki 18 września (wtorek) Uroczystą Mszą świętą. Zachęcamy do zapisów chłopców na ministrantów, a dziewczynki do scholi, Oazy Dzieci Bożych. Prosimy rodziców, aby pomogli w tym dzieciom. Jednocześnie informujemy, że rozpoczął się rok formacyjny kandydatów do Bierzmowania (klasa VI, VIIa i VIIb, VIII i III Gimnazjum). Obowiązkiem kandydata jest uczęszczanie na niedzielną Mszę świętą i spowiedź miesięczna.
  6. Przyszła niedziela jest niedzielą środków społecznego przekazu. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona jest na nasze Radio Fara.
  7. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy; p. Ostaszewską, p. Izabelę Cuchrzyńską, Janinę Malik i Irenę Panek. Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
  8. Prasa Katolicka zachęcamy do czytania
  9. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.
  10. Zapowiedzi: Adam Marek Mazurek zam. Lipie, par. Czarna i Iwona Elżbieta Gibała zam. Brzegi Dolne, par. Brzegi Dolne.

Comments are closed.