post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXI Niedziela Zwykła 26 sierpnia 2018 r.

  1. Dzisiaj XXI Niedziela Zwykła – 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W Lipiu Odpust. Msza święta odpustowa połączona z procesją o godz. 12.00.

Porządek Mszy świętych jest następujący: Czarna Dolna godz. 8.30, Michniowiec godz. 10.00, kościół parafialny : 7.00, 10.30 i 18.00, Rabe: 8.30 i Żłobek: 9.30.

  1. Zgodnie z rozporządzeniem Księdza Arcybiskupa Adama Szala z dniem 25 sierpnia b.r. z obowiązków wikariusza w naszej parafii został zwolniony ksiądz Adam Świsterski i skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii Domaradz. Składamy mu serdeczne podziękowanie za jego 4-letnią posługę, niech za jego pracę w naszej parafii Pan hojnie wynagrodzi i życzymy mu wielu owoców duszpasterskich na nowej parafii. Natomiast w naszej parafii serdecznie witamy księdza Tomasza Słodyczkę nowego wikariusza przybyłego z parafii Domaradz (pochodzącego z Zarszyna) i życzymy mu wielu łask Bożych, jak najwięcej owoców duszpasterskich i życzliwości wiernych w naszej parafii.
  2. W minionym tygodniu 22 sierpnia przeżywaliśmy Uroczystości związane z kultem Świętej Rity w naszej parafii (poświęcenie ołtarza polowego, obrazu św. Rity). Słowa szczerego podziękowania kieruję pod adresem tych Wszystkich parafian, pracowników Urzędu Gminy i Zakładu Komunalnego, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tej Uroczystości, jak i je przebiegu. Wszystkim za ofiarność i pracę jeszcze raz dziękuję – niech Pan za wszystko wynagradza.
  3. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, a w czwartek od godz. 17.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00, za wyjątkiem soboty – sobota – godz. 8.00.
  5. W sobotę – 1 września – Gminne Dożynki w Michniowcu. Porządek jest następujący: 14.30 – Zbiórka Korowodu dożynkowego przy świetlicy w Michniowcu

15.00 – Msza święta dziękczynna za zebrane plony w kościele w Michniowcu

16.30 – oficjalne otwarcie Dożynek przy świetlicy w Michniowcu

19.00 – Zabawa taneczna

  1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym na ten tydzień prosimy; p. Elżbietę Steciuk, Dorotę Steciuk i Janinę Steciuk. . Natomiast w kościołach filialnych do sprzątania prosimy rodziny według wyznaczonej kolejki.
  2.  Składamy serdeczne podziękowanie parafianom, którzy przez ostatni rok byli odpowiedzialni za organizację uroczystości, wystrój świąteczny i wszelkie porządki – Bóg zapłać! Natomiast na ten rok prosimy, aby ten trud podjęły rodziny z trzech najbliższych bloków obok Stacji Paliw.
  3. Prasa Katolicka zachęcamy do czytania
  4. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.