post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XX Niedziela Zwykła 19 sierpnia 2018 r.

  1. XX Niedziela Zwykła – Dzień Pański. Msza święta popołudniowa o godz. 18.00. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie, w naszej parafii i w naszych rodzinach.
  2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00.
  3. W środę 22 sierpnia będziemy przeżywać szóstą rocznicę sprowadzenia relikwii św. Rity do naszej parafii. W tym też dniu odbędzie się uroczyste poświęcenie ołtarza polowego ku czci świętej Rity i obrazu świętej w głównej nastawie ołtarzowej. Poświęcenia dokona Ks. Abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Rozpoczęcie Nabożeństwa do św. Rity o godz. 17.00, natomiast Uroczysta Msza święta z obrzędem poświęcenia rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy na tę Uroczystość wszystkich parafian.
  4. W czwartek o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
  5. W niedzielę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. W Lipiu Odpust.

Msza święta odpustowa połączona z procesją o godz. 12.00. Zapraszamy na Uroczystość Odpustową do Lipia.

Porządek Mszy święty z tej racji ulegnie zmianie: Czarna Dolna godz. 8.30, Michniowiec godz. 10.00, kościół parafialny: 7.00, 10.30 i 18.00, Rabe: 8.30, Żłobek: 9.30.

  1. Ogłoszenie dla Lipia – bardzo prosimy o uporządkowanie obejścia kościoła. Zwracamy się z prośbą o przygotowanie świątyni do Uroczystości odpustowej.
  2. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia wokół niego, koszenie trawy w tygodniu minionym. W kościele parafialnym do sprzątania na ten tydzień prosimy: p. Edytę Bernat, Edwarda Magusiak, Elżbietę Borys i MirosławaTrojnar. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
  3. Składam serdeczne podziękowanie tym, którzy natrudzili się i napracowali, aby przygotować parafię do przeżycia Uroczystości poświęcenia Obrazu Świętej Rity i ołtarza polowego. Niech Pan Bóg wynagrodzi im za ich zaangażowanie w to nasze dobro duchowe i parafialne.
  4. Prasa Katolicka –zachęcamy do czytania.
  5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.