post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018 r

 1. XIX Niedziela Zwykła – Dzień Pański. Msza święta popołudniowa o godz. 18.00. Przeżywamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość w naszym narodzie, w naszej parafii i w naszych rodzinach.
 2. Msze święte w ciągu tygodnia codziennie o godz. 18.00 za wyjątkiem wtorku i środy.
 3. We wtorek – 14 sierpnia wspomnienie świętego Maksymiliana Marii Kolbego. W naszej wspólnocie parafialnej jest to dzień szczególnej modlitwy i pamięci za zmarłych. O godz. 17.00 Msza święta w intencji zmarłych, a po niej procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych przy poszczególnych stacjach. Składamy podziękowanie pracownikom Zakładu Komunalnego i wszystkim wiernym za zrobienie porządków na cmentarzu. Dbajmy o to miejsce przez cały rok.
 4. W środę – 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Podczas każdej Mszy świętej błogosławieństwo ziół i kwiatów. Porządek Mszy świętych jak w każdą niedzielę.
 5. W czwartek o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
 6. W przyszłą środę 22 sierpnia będziemy przeżywać szóstą rocznicę sprowadzenia relikwii św. Rity do naszej parafii. W tym też dniu odbędzie się uroczyste poświęcenie ołtarza polowego ku czci świętej Rity i obrazu świętej w głównej nastawie ołtarzowej. Poświęcenia dokona Ks. Abp Adam Szal Metropolita Przemyski. Rozpoczęcie o godz. 17.00, natomiast Uroczysta Msza święta z obrzędem poświęcenia rozpocznie się o godz. 18.00. Zapraszamy na tę Uroczystość wszystkich parafian.
 7. W związku z tą uroczystością zwracam się do wszystkich z prośbą , którzy mogliby pomóc. W piątek od 15.00 i w sobotę do południa przewidziane są gruntowne porządki w ogrodzie plebańskim i polach przyległych bardzo zachwaszczonych, potrzebne będą kosiarki, mile widziane panie do grabania, trzeba będzie poremontować płot i wykonać inne drobne prace. Liczę na Waszą pomoc. Bóg zapłać. Wiele prac już zostało wykonanych – serdecznie dziękuję Tym, którzy już bardzo pomogli.
 8. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia wokół niego, koszenie trawy w tygodniu minionym. W kościele parafialnym do sprzątania na ten tydzień prosimy: p. Helenę Gruszeczka, Jadwigę Krakowską, Elżbietę Borys i Anielę Trojnar. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 9. Szpital Specjalistyczny Sanus zaprasza osoby w wieku 18-67 lat na bezpłatne badanie gęstości kości i konsultacje reumatologiczne prowadzone przez dra Zbigniewa Gola oraz wykład na temat profilaktyki raka piersi w dniu 16.08.2018 (tj. czwartek) od godz. 15:00 w Gminnym Dom Kultury38 – 710 Czarna 113. Na badania obowiązują wcześniejsze zapisy, prowadzone w Urzędzie Gminy Czarna.
 1. Prasa Katolicka –zachęcamy do czytania.
 2. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła.

Comments are closed.