post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła 3 czerwca 2018 r.

 1. Dzisiejsza Niedziela jest I Niedzielą Miesiąca –Adoracyjną. Zmiana Tajemnic Różańcowych. O godz. 17.30 Nabożeństwo do NSPJ połączone z procesją Eucharystyczną, zmiana Tajemnic Różańcowych, a następnie o 18.00 Msza święta.
 2. Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków, a chłopców do dzwonienia dzwonkami. Zachęcamy do licznego udziału w procesjach eucharystycznych. Zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek; poświęcenie wianków i błogosławieństwo dzieci. Msze święte codziennie o godz. 18.00.
 3. W Czarnej Dolnej Msza święta z poświęceniem ziół i kwiatów we czwartek o godz. 18.00.
 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post. O godz. 18.00 zostanie odprawiona zamiast w kościele parafialnym Uroczysta Msza święta przy kapliczce pw. NSPJ w kierunki Czarnej Dolnej. Zapraszamy do udziału we Mszy świętej.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej.
 6. Dzisiaj 3 czerwca odbywa VIII Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny. Jest on jedną z form walki o podstawowe prawo człowieka do życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Zapraszamy do udziału w Marszu dla życia i rodziny. Rozpocznie się on o godz. 11.30 Msza św. pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Adama Szala. Na zakończenie Marszu przewidziany jest piknik rodzinny na rynku w Przemyślu i koncert zespołu Arka Noego.
 7. W minionym tygodniu przeżywaliśmy Boże Ciało. Słowa podziękowania składamy rodzicom dzieci komunijnych za przygotowanie ołtarzy na procesję eucharystyczną, strażakom za ich zaangażowanie w Uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim za jakikolwiek wkład, aby Uroczystość Bożego Ciała wypadła jak najlepiej.
 8. Porządek Spotkań w tym tygodniu:
 1. CZWARTEK godz. 18.00 –Spotkanie młodzieży klasy III Gimnazjum przed Bierzmowaniem. Rekolekcje dla młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania odbędą się 8 i 9 czerwca (PIĄTEK I SOBOTA) – POLANA. Początek godz. 17.00.
 2. Od wtorku uczniowie klasy III Gimnazjum przeżywają Nowennę przed Bierzmowaniem, które przyjmą w naszym kościele parafialnym we czwartek 14 czerwca o godz. 17.00 z rąk Arcybiskupa Adama Szala. Uczniowie klasy III Gimnazjum zobowiązani są do uczestnictwa w Nowennie przed Bierzmowaniem
 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w tygodniu minionym. W kościele parafialnym do sprzątania p. Katarzynę Chrebor, Janusza Matyję, Edwarda Leja i Bożenę Tomkiewicz. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 2. Czasopisma Niedziela, Gość Niedzielny –zachęcamy do nabycia.
 3. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz parafii i kościoła, na ołtarz polowy.

Comments are closed.