post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018 r.

 1. Za tydzień wypada Niedziela Dobrego Pasterza, rozpocznie się Tydzień Modlitw o powołania do Służby w Kościele. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. Msze święte w ciągu tygodnia w kościele parafialnym będą odprawiane o godz. 18.00. W Czarnej Dolnej w piątek o godz. 18.00.
 3. W środę przed Mszą święta nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 4. W czwartek o godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Chrystusa Eucharystycznego.
 5. W przyszłą niedzielę -22 kwietnia zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Świętej Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec z rozważaniami, odczytywanie próśb, Msza święta z kazaniem, której będzie przewodniczył ksiądz Jacek Dżoń , poświęcenie róż, ucałowanie relikwii. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli świętej Rity. Nie będzie z tej racji Mszy świętej o godz. 16.00.
 6. I Komunia Święta w naszej parafii w Niedzielę 20 maja o godz. 11.00, a Bierzmowanie 14 czerwca o godz. 17.00 w Czarnej.
 7. W przyszłą środę– 25 kwietnia Świętego Marka. O godz. 17.00 w kościele w Bystrem Msza święta o urodzaje na którą serdecznie już dzisiaj wszystkich zapraszamy.
 8. Porządek Spotkań w tym tygodniu:

- jutro po Mszy świętej bardzo proszę na spotkanie rodziców dzieci Komunijnych i młodzieży klasy III Gimnazjum – kandydatów do Bierzmowania w celu omówienia prac przykościelnych i samego przygotowania do uroczystości.

- piątek przed Msza świętą Oaza Dzieci Bożych.

 1. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy: panią Annę Mikrut, Renatę Zbozień i Dorotę Krynicką. Sprzątanie w kościołach filialnych według kolejki.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii i kościoła.
 3. Czasopisma Niedziela, Gość Niedzielny –zachęcamy do nabycia.
 4. Ogłoszenia

- sołtys Czarnej informuje, że wszyscy mieszkańcy mogą się zgłaszać w tym tygodniu u niego w celu czyszczenia przewodów kominowych przez kominiarza

- Serwis legalizacji gaśnic zaprasza do Czarnej w dniu 18 kwietnia (środa) od godz. 8.00 do 16.00 przy Ośrodku Zdrowia na legalizacje wszystkich gaśnic.

 1. Zapowiedzi:
 1. Rafał Jan Obuch s. Edwarda i Barbary Czaja zam. Ropienka 48/1, par. Ropienka i Edyta Anna Conio c. Zbigniewa i Agaty Marcis zam. Czarna Dolna 23, par. Czarna zap. II.
 2. Mariusz Stefan Leszczyński s. Zbigniewa i Franciszki Banach zam. Czarna Górna 47 par. Czarna i Marta Daria Faber c. Adama i Katarzyny Noworol zam. Czarna Górna 96A/2 par. Czarna. Zap. II.

Comments are closed.