post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – V Niedziela Zwykła 4 luty 2018 r.

  1. Dzisiaj – V Niedziela Zwykła jest to Niedziela Adoracyjna. Składka przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji. Zmiana Tajemnic Różańcowych po każdej Mszy świętej w kościołach filialnych. W kościele parafialnym o 15.45 Nabożeństwo, następnie Zmiana Tajemnic Różańcowych i o 16.00 Eucharystia.
  2. Jutro – 5 lutego-wspomnienie świętej Agaty. W kościele parafialnym błogosławieństwo chleba, wody i soli na Mszy świętej o 17.00.
  3. Msze święte w kościele parafialnym w tym tygodniu: o godz. 17.00. W środę przed Mszą świętą Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia , a w czwartek od godz. 16.00 Adoracja  Najświętszego Sakramentu.
  4. W przyszłą niedzielę, 11 lutego wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych okazując im chrześcijańską miłość. W czasie Mszy świętych niedzielnych modlimy się za wszystkich chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii. Jednocześnie na prośbę naszego Księdza Arcybiskupa prosimy chorych o ofiarowanie swych krzyży w intencji naszej ojczyzny.
  5. Sprzątanie kościoła – Bóg zapłać sprzątającym w tygodniu minionym. O sprzątanie w kościele parafialnym w tym tygodniu prosimy p. Iwonę Czernatowicz – Panek, Krystynę Lubaczewską i LeeAnn Dudka. W kościołach filialnych sprzątanie wg. wyznaczonej kolejki. Dziękujemy za rozebranie dekoracji Bożonarodzeniowych rodzinom odpowiedzialnym w tym roku za wystrój.
  6. Ze zebranych składek na nowe obrusy został zakupiony materiał i haft na pięć kompletów obrusów. 4 komplety obrusów uszyła pani Maria Gęborys, 1 – pani Urszula Brach z Czarnej Dolnej. Dziękujemy tym paniom za poświęcony czas i pracę.
  7. Czasopisma katolickiezachęcamy do czytania.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na rzecz parafii, kościoła czy na rzecz opłacenia wycinki drzew.
  9. Zmarła +Janina Pałeczka z Lipia. Pogrzeb jutro (poniedziałek) o godz. 13.00. o godz. 12.00 w kościele – Różaniec w intencji zmarłej. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie”.

Comments are closed.