post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Adwentu „B” 17 grudnia 2017 r.

 1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu. Na stoliku za ławkami można nabyć opłatki i świece.
 2. Chorych z Komunią Świętą odwiedzimy 20.12 w środę od godz. 9.00. Można jeszcze dziś zapisywać te osoby w zachrystii.
 3. W czwartek –12) w naszej parafii Spowiedź Adwentowa. Porządek Spowiedzi:

Parafia: godzina 10.30 -12.00 i 15.30 – 17.45; Czarna Dolna: 17.00 – 17.50

Rabe: godzina 15.30 – 16.15; Żłobek: godzina 16. 20 – 17.00

Michniowiec: godzina 15.30 – 16.10; Lipie: godzina 16.15– 16.45.

 1. Msze święte roratnie w kościele parafialnym w poniedziałek i wtorek o 17.00, zaś w środę, czwartek (ze wzg. na spowiedzi) i sobotę o 6.00. Zachęcamy w te ostatnie dni adwentu do udziału w tych nabożeństwach. Dzieci, które uczęszczały na roraty zapraszamy także na ich zakończenie w sobotę na godz. 6.00.
 2. W piątek - 22 grudnia zwyczajem comiesięcznym – Nabożeństwo do Świętej Rity. O godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec z rozważaniami, odczytywanie próśb, Msza święta z kazaniem), poświęcenie róż, ucałowanie relikwii. Na to nabożeństwo zapraszamy wszystkich czcicieli świętej Rity.
 3. 24 grudnia to dzień imienin księdza Adama. Módlmy się w Jego intencji. Niech Pan wynagrodzi za jego posługiwanie dla dobra naszej wspólnoty parafialnej. Msza w jego intencji w sobotę o godz. 6.00
 4. Niedziela 12 jest Dniem oczekiwania na Uroczystość Bożego Narodzenia.  Jest to Dzień Pański – Niedziela. Obowiązkiem chrześcijanina jest w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii. Msze święte w tym dniu: Kościół  Parafialny – godz.  8.00 i 11.00, Czarna  Dolna  godz. 9.00. Wieczorem zasiądziemy do Wigilijnego Stołu. Rozpocznijmy wspólną modlitwą, przeczytaniem Pisma Świętego o Narodzeniu Pańskim, dzielmy się opłatkiem, śpiewajmy kolędy. Nie stawiajmy na stole wigilijnym alkoholu.
 5. O północy w kościele parafialnym Pasterka

Rabe i Michniowiec: godzina 21.30; Żłobek i Lipie: godzina 22.30; Parafia i Czarna Dln: godzina 24.00. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia.

 1. W poniedziałek 25.12 Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 2. W wtorek 26.12 Święto św. Szczepana. Msze święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.
 3. Sprzątanie kościoła – Składam Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i obejścia w minionym tygodniu. O sprzątanie prosimy na ten tydzień: panią Krystynę Kiresztura, Leokadię Horodejczuk, Zofie Barniak i Albinę Heichel. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 4. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 5. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Kościoła, parafii i ogrzewanie świątyni.
 6. Przypominamy, że w Delikatesach Centrum można składać żywność dla osób potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za wasz gest dobroci.

Comments are closed.