post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu „B” 3 grudnia 2017 r.

 1. Dziś początek Adwentu. Rozpoczynamy Czas Radosnego Oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na Mszach świętych błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Młodzież i ministranci dzisiaj będą roznosić opłatki  i świece wigilijne. Ofiara za opłatki i dobrowolna. Natomiast za świece wigilijne Caritas na pomoc dzieciom biednym  (7 zł). Dzisiaj o godz. 15.40 – Nabożeństwo, zmiana Tajemnic Różańcowych, a o 16.00 Msza święta. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic po Mszy świętej. Dzisiaj  na wieczornym nabożeństwie dzieci klasy III otrzymają poświęcone medaliki
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy księdza Diakona z naszego przemyskiego seminarium. Ksiądz diakon Piotr przyjechał, aby podziękować za wsparcie tak duchowe jak materialne. Przywiózł też kalendarze na 2018 rok. Ofiara z kalendarzy dobrowolna, przeznaczona na Seminarium. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Bóg zapłać za ofiary.
 3. Adwentem -rozpoczyna się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 4. Roraty w kościele parafialnym przez cały tydzień o godz. 17.00, natomiast w soboty o godz. 6.00  Zachęcamy zgodnie z tradycją naszych ojców do udziału w tych nabożeństwach. Dzieci  z lampionami, młodzież i wszystkich dorosłych.
 5. Msza święta za pracowników kopalni Czarna, emerytów, rencistów i za zmarłych pracowników zostanie odprawiona we wspomnienie Św. Barbary – 4 grudnia (poniedziałek) o godz. 16.00.
 6. Msza święta w Czarnej Dolnej o godz. 16.00 we wtorek i piątek.
 7. W środę Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Mszą świętą roratnią.
 8. W czwartek od godz. 16.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja Chrystusa Eucharystycznego, o 17.00 Roraty. Jest to zarazem I czwartek miesiąca.
 9. W piątek 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte:

Rabe i Michniowiec godz. 14.30, Żłobek i Lipie godz. 15.30

Parafia: 9.00 i 17.00  i Czarna Dolna godz. 17.00.

 1. Za tydzień dzień solidarności z Kościołami na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym kościołom.
 2. Sprzątanie kościoła –Bóg zapłać składamy za sprzątanie kościoła i za wykonaną dekorację adwentową w minionym tygodniu. O sprzątanie prosimy na ten tydzień: panią Jadwigę Święcicką, Halinę Froń i Agnieszkę Kiresztura. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 3. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania.
 4. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Kościoła, parafii i ogrzewanie świątyni.
 5. Przypominamy, że w Delikatesach Centrum można składać żywność dla osób potrzebujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Bóg zapłać za wasz gest dobroci!
 6. Porządek Spotkań w tym tygodniu

- Akcja Katolicka – czwartek po Mszy świętej

- Oaza dzieci Bożych – piątek o godz. 16.00

 1. W najbliższą sobotę (9.12) w naszej parafii odbędzie się Festiwal Piosenki Religijnej – „Bieszczady chwalą Pana”. Zgłoszenia do wtorku włącznie. Karty zgłoszeń znajdują się na stronie parafialnej. Rozpoczęcie Festiwalu o godz. 10.00  Mszą świętą, a następnie –  Festiwal Piosenki Religijnej w Domu Kultury.

Comments are closed.