post by proboszcz | | Closed

Ogłoszenia duszpasterskie – XXXIV Niedziela Zwykła – Niedziela Chrystusa Króla 26 listopada 2017 r.

 1. Dzisiaj – Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela Roku Liturgicznego – W czasie Mszy świętej o 11.30 w kościele parafialnym Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Dzisiaj w kościele parafialnym o 16.00 Msza święta.
 2. W listopadzie jeszcze przez ten tydzień modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Msze święte w kościele parafialnym codziennie o 17.00 połączone z modlitwami za zmarłych. Msza święta w Czarnej Dolnej we wtorek o godz. 16.00a, w piątek o godz. 17.00.
 3. W środę Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed Mszą świętą.
 4. W czwartek od godz. 16.00 do godz. 17.00 Wystawienie Najświętszego
 5. W tym tygodniu wypada I Piątek i I Sobota miesiąca.
 6. W piątek od 9.00 odwiedzimy chorych. Porządek spowiedzi:

Rabe i Michniowiec – od godz.: 15.00; Żłobek i Lipie – od godz.: 15.45

Parafia i Czarna Dolna – od godz.: 16.30, następnie Msza święta.

Jednocześnie przypominamy młodzieży gimnazjalnej i dzieciom IV klas o spowiedzi i Komunii I – piątkowej.

 1. Przyszła niedziela jest I Niedzielą Adwentu. Rozpoczynamy Czas Radosnego Oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Na Mszach świętych w kościele parafialnym błogosławieństwo opłatków na stół wigilijny. Młodzież i ministranci będą w przyszłą niedziele w godzinach popołudniowych roznosić opłatki i świece wigilijne. Kalendarze parafialne będą w późniejszym czasie. Ofiara za opłatki dobrowolna. Natomiast za świece wigilijne Caritas na pomoc dzieciom biednym (min. 7 zł).
 2. W przyszłą niedzielę będziemy gościć księdza Diakona z naszego przemyskiego seminarium. Ksiądz diakon przyjedzie, aby podziękować za wsparcie tak duchowe jak materialne. Przywiezie też kalendarze na 2018 rok. Ofiara z kalendarzy dobrowolna, przeznaczona na Seminarium. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
 3. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 16.00 dzieci klasy III otrzymają poświęcone medaliki. Zapraszamy dzieci klasy III wraz z rodzicami.
 4. Istnieją jeszcze zapisy do Studium Życia Rodzinnego, które ma miejsce w Przemyślu. Zachęcamy zwłaszcza małżonków do wzięcia udziału w tym Studium. Szczegóły u księdza proboszcza.
 5. Sprzątanie kościoła – Składam Bóg zapłać za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. O sprzątanie prosimy na ten tydzień: rodzinę Skitał, Karnat i Podkalicka. Natomiast w kościołach dojazdowych prosimy do sprzątania rodziny według wyznaczonej kolejki.
 6. Czasopisma katolickie – zachęcamy do czytania
 7. Bóg zapłać za ofiary składane na rzecz Kościoła, parafii i ogrzewanie świątyni.
 8. Porządek Spotkań w tym tygodniu

- dzieci klasy IV – piątek  na godz. 17.00 (rozpoczęcie Msza świętą).

- Oaza dzieci Bożych – sobota o godz. 16.00.

 1. W naszej parafii Festiwal Piosenki Religijnej „Bieszczady chwalą Pana” im. Ks. Andrzeja Majewskiego odbędzie się 9 grudnia (sobota). Formularz zgłoszeń na stronie parafialnej. Zgłoszenia do 5 grudnia.

 

Comments are closed.